Festiwal Twórczości Trzeciej Młodości

18 listopada w Poznaniu odbędzie się Koncert Galowy Festiwalu Twórczości Trzeciej Młodości. Jego organizatorem jest poznańskie Centrum Innowacji Społecznej SIC!
fit.pl
2009-11-13 00:00
Udostępnij
W tym roku w ramach Festiwalu odbędzie się dwudniowy przegląd twórczości seniorów w różnych dziedzinach: poezji, śpiewu i muzyki, kabaretu, tańca, malarstwa, rysunku, haftu, fotografii i rękodzieła. Sami seniorzy wybrali spośród siebie najlepszych - Ulubieńców Publiczności - w poszczególnych kategoriach festiwalowych, którzy wystąpią na Koncercie Galowym. Będą to: Jagoda Podleśna z Klubu Seniora Kopernik (poezja), Zdzisław Aksamski z Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną (śpiew i muzyka), Grupa ,,Zakręcone Babki" (taniec), Zespół ,,Jesienne róże" z DDPS nr 1 (kabaret), Zespół ,,Jesienne róże" z DDPS nr 1 (Chóry i zespoły) oraz Łucja Jakubowska z Klubu Seniora Słoneczna Przystań przy DDPS nr 6 (papierowa wiklina - sztuka).

W programie gali finałowej znalazł się także spektakl ,,Sen nocy letniej" W. Szekspira w wykonaniu seniorów i młodzieży z Lubonia i Poznania, który wyreżyserował Piotr Kruszczyński. Impreza odbędzie się w Piątkowskim Centrum Kultury Dąbrówka (Os. Chrobrego 117). Wstęp na koncert jest wolny.