Jabłko – zdrowa przekąska dla seniora

Jabłka są zdrową przekąską dla całej rodziny, zwłaszcza dla dzieci i starszych. Czym sobie zasłużyły na miano najpopularniejszych owoców? Już starożytni Grecy i Rzymianie doceniali ich wartości odżywcze, smak i aromat  
fit.pl
2010-09-17 00:00
Udostępnij
Jabłko – zdrowa przekąska dla seniora
jablkaChociaż jabłko nie zawiera zbyt dużej ilości witamin, jest niezwykle pożywnym i soczystym owocem, kótre dodaje urody. Z jabłek wykonuje się pyszne desery, soki, przeciery, dodaje do sałatek, surówek, a także mięs i przystawek. Wszędobylskie jabłko to także eliksir zdrowia dzięki zawartości pektyny i flawonoidów.

Jabłko jest także nieocenionym źródłem błonnika, który pomaga nam regulować proces trawienia - zwłaszcza polecane osobom starszym , których proces metabolizmu z wiekiem pogarsza się.

Medycyna naturalna także popiera jabłka, jako świetny lek na bezsenność, wzmocnienie serca i żołądka, przy problemach trawiennych i przyspieszaniu usuwania toksyn z organizmu.

Jabłka pomagają utrzymać równowagę kwasowo zasadową w organizmie. Zajadanie się jabłkami ze skórką pobudza ruchy jelit i ułatwia trawienie oraz likwiduje zaparcia.


Pektyny zawarte w jabłkach to silne przeciwutleniacze, kótre niszczą wolne rodniki. Seniorzy powinny wybierać jednak jabłka mniej słodkie – kwaskowe i winne, gdyż w nadmiarze mogą zmieniać poziom cukru we krwi.


Dietetycy zalecają jedzenie jabłek przy:


 
  • problemach z przemianą materii
  • niedokrwistości, awitaminozach
  • miażdżycy
  • obrzękach
  • bezsenności


Jabłka zawierają tylko 54 kcal, a zatem warto dołączać je do codziennej diety w większych ilościach!

www.fit.pl