Współczesny kanon estetyki zakłada, że nasze ciała powinny być czyste, gładkie i smukłe. Depilacja laserowo to najskutecznieszy sposób na usuwanie zbędnego owłosienia
fit.pl
2014-10-27 00:00
Udostępnij
Abc depilacja laserowej
Depilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania włosów we współczesnym świecie. W ciągu ostatnich lat obserwujemy ogromny wzrost popularności tego zabiegu.depilacja tekst(1)

Najważniejsze, by przed przystąpieniem do depilacji laserowej wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Pierwszą przeszkodą jest świeża opalenizna. Przed depilacją nie korzystajmy więc z kąpieli słonecznych, nie smarujmy ciała balsamem brązującym ani kosmetykami z dodatkiem masła kakaowego. Minimum na 6 tygodni przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów z cebulką. Pamiętajmy również, że niektóre choroby i schorzenia mogą uniemożliwić nam skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej (należą do nich m.in.: padaczka, łuszczyca, bliznowce, infekcje i stany zapalne, a także nieregulowana cukrzyca i nadciśnienie). Konsultacja medyczna ma zatem na celu przede wszystkim zakwalifikować nas do zabiegu, opisać jego przebieg oraz sposób późniejszego postępowania. Przystępując do depilacji, powinniśmy bowiem wiedzieć, co nas czeka, oraz jak należy dbać o skórę po wyjściu z gabinetu.

Jak postępować przed i po zabiegu depilacji laserowej


Przed zabiegiem:
- konieczna jest konsultacja lekarska, która zakwalifikuje nas do zabiegu
- nie można wyrywać włosów min. 6 tygodni (na twarzy min. 4 tygodnie)
- włosy można golić, przycinać, stosować kremy depilujące
- przed depilacją nie smarujmy ciała balsamem brązującym ani kosmetykami z dodatkiem masła kakaowego
- zabieg może być wykonany po ustąpieniu świeżej opalenizny    

Po zabiegu:
- przez kilka dni nie powinniśmy stosować mydła i kosmetyków na bazie alkoholu
- należy unikać wystawiania skóry na promieniowanie słoneczne przez 2-4 tygodnie po zabiegu
- nie trzeć gąbką lub ręcznikiem obszaru depilowanego
- przez pierwsze 2 tygodnie nie korzystać z basenu i sauny

www.fit.pl