Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg możliwości poprawy wyglądu. Jednym z zabiegów, który cieszy się coraz większą popularnością jest aplikacja nici PDO. Na czym polega to działanie i jakich efektów można się spodziewać?
2022-02-01 00:00
Udostępnij
Czym jest zabieg nićmi PDO?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg możliwości poprawy wyglądu. Jednym z zabiegów, który cieszy się coraz większą popularnością jest aplikacja nici PDO. Na czym polega to działanie i jakich efektów można się spodziewać?

Jak wygląda zabieg nićmi PDO?

Najpierw następuje konsultacja i wybór obszaru ciała, który będzie poddany zabiegowi. Może być to szyja, brzuch, twarz, dekolt, a nawet pośladki. Nici PDO dają efekt liftingu i są niesamowicie bezpieczne. Następuje znieczulenie, a potem nici są umiejscawiane w odpowiednich obszarach i precyzyjnie umieszczane w ciele za pomocą cieniutkiej igły. Sam zabieg trwa krótko, jest w pełni komfortowy. Po wizycie u specjalisty wystarczy kilka dni, aby zauważyć efekty, które z czasem będą coraz większe. Nici posiadają substancje czynne, które stopniowo się uwalniają. W skutek tego skóra wyraźnie się napina i wygląda jak po liftingu!

Nici PDO – jak działają?

Nici rewitalizujące PDO były wykorzystywane w medycynie, ale ich potencjał został dostrzeżony właśnie w zabiegach medycyny estetycznej. Są bezpieczne i przebadane, gdyż z powodzeniem stosuje się je od lat przy różnych zabiegach medycznych. Po aplikacji stopniowo rozpuszczają się (podobnie jak szwy chirurgiczne), nie trzeba ich usuwać. Aktywują one procesy rewitalizujące i niejako nakierunkowują skórę na to, jaki kształt ma ona mieć. Nie zmieniają rysów twarzy, ale mogą pomóc w jej ukształtowaniu. Nie powodują unieruchomienia mięśni, jak botox, ale wpływają na nie poprzez działanie rozluźniające. Poprawiają wolumetrię twarzy. Skóra dzięki nim zaczyna produkować kolagen oraz elastynę, staje się wygładzona, wygląda jak po liftingu i można zaobserwować jej odmłodzenie. Efekt ujędrnienia, a także niwelacji zwiotczałej oraz obwisłej skóry może utrzymywać się nawet do kilku lat. Istnieją różne rodzaje nici PDO, dobiera je się podczas konsultacji przed zabiegowej.

Gdzie udać się na zabieg?

Bezpieczne i skuteczne nici PDO to te, które są certyfikowane. Dlatego też warto wybrać gabinet medycyny estetycznej, który wyróżnia się profesjonalizmem oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Klinika medycyny estetycznej powinna więc posiadać certyfikaty, wyróżnienia, dobre opinie oraz mieć na swoim koncie wiele szkoleń. To niezwykle ważne, ponieważ zabieg nićmi PDO ma także przeciwwskazania. Dobry specjalista w przypadku ich wystąpienia poleci alternatywny zabieg.