Depilacja woskiem nie dla ciężarnych

Kobiety, które spodziewają się dziecka, nie powinny wykonywać niektórych zabiegów kosmetycznych. Szkodzą one matce i jej dziecku
fit.pl
2010-08-06 00:00
Udostępnij
Depilacja woskiem nie dla ciężarnych
zabiegi tekstPrzyszła mama w czasie oczekiwania na potomka musi o siebie dbać w szczególny sposób, nie tylko o zdrowie – dietę i aktywność fizyczną. Także pielęgnując urodę powinna zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Nie wszytskie zabiegi kosmetyczne, które wykonywała przed zajęściem w ciążę, może kontynuować, będąc w tym stanie. Są one wykluczone, ponieważ mogą szkodzić jej i dziecku.

Do niewskazanych zabiegów zalicza się depilację. Lekarze przestrzegają przed usuwaniem owlosienia za pomocą wosku. Ból, który towarzyszy wyrywaniu cebulek ciepłym woskiem jest nieprzyjemny dla mamy i może być odczuwalny także przez dziecko. Najmniej bolesną metodą jest maszynka do golenia.

Innymi zabiegiem, na które nie powinny decydować się kobiety w ciąży są te z wykorzystaniem prądu np. jonoforeza czy galwanizacja. Niewskazana są też ultradźwięki i fale radiowe oraz laser.

Ciężarne muszą zrezygnować także z sauny i gorących kąpieli. Wykonanie makijażu permamentnego czy zabieg na bazie kwasów  - muszą zaplanować dopiero po urodzeniu dziecka. W czasie ciąży nie powinno używać się nowych kosmetyków. Doradzane jest stosowanie starych, sprawdzonych preparatów lub tych z serii dla kobiet w ciąży. Do porody należy wstrzymać się z farbowaniem, rozojaśnianiem włosów, trwalą ondulacją oraz malowaniem paznokci i tipsami.

www.fit.pl