Jak ujędrnić skórę na brzuchu i udach?

Jak dbać o swoją skórę niezależnie od wieku? Najważniejsze są: systematyczność, cierpliwość, odpowiednie nawyki. Podpowiadamy, jakie zwyczaje pielęgnacyjne i zdrowotne sprawią, że twoja skóra będzie jędrna.
2019-04-16 00:00
Udostępnij
Jak ujędrnić skórę na brzuchu i udach?

Utrata jędrności ciała

Kondycja skóry uzależniona jest m.in. od wieku, zmian hormonalnych, trybu życia, historii odchudzania, a także chorób. Tym samym na jej wygląd ma wpływ naprawdę wiele czynników. Niestety już od 25 roku (u niektórych nawet wcześniej) widać pierwsze objawy starzenia się skóry, a ma to związek z utratą kolagenu i elastyny. Zauważamy wtedy m.in. utratę jędrności.

Choć zmian nie da się zupełnie zatrzymać, odpowiednia pielęgnacja skóry sprawi, że ta wciąż będzie prezentowała się świetnie. Warto o tym pamiętać na każdym etapie życia, poświęcając czas m.in. na naprzemienny masaż ciepłą i zimną wodą czy stosowanie kosmetyków takich jak kremy ujędrniające oraz dietę.

Codzienna pielęgnacja skóry

W twoim rytuale pielęgnacyjnym nie powinno zabraknąć wspomnianych już pryszniców o zmiennej temperaturze. Dlaczego? Chodzi o to, że chłodna woda przyspiesza krążenie krwi. Tego typu zabiegi pomagają w dotlenieniu komórek i pobudzaniu ich do znacznie szybszej regeneracji.

Prócz takich kąpieli zbawienny jest także codzienny masaż — szczególnie obszarów, które są narażone na utratę jędrności czy cellulit — np. brzuch, uda, czy pośladki. Wykonujemy go okrężnymi ruchami, posuwistymi ku górze, przeciwdziałając sile grawitacji. Do takiego masażu możesz wykorzystać tylko dłonie, ale i specjalne rękawice, gąbki, czy wałki z wypustkami.

Ciekawostka! Coraz większą popularność zyskuje szczotkowanie ciała na sucho. Metoda ta przyszła do nas aż z Azji i ma na celu nie tylko poprawę jędrności, ale też wygładzenie skóry, a nawet przeciwdziałanie wrastania włosków po goleniu.

Do tego typu zabiegu domowego używa się specjalnej szczotki, najczęściej z włosiem naturalnym, choć oczywiście istnieją alternatywy z włosia sztucznego. Sam masaż zaczynamy od stóp i przesuwamy się w górę. Brzuch możemy masować ruchami okrężnymi. Nie omijaj rąk!

Bardzo ważne, aby skóra była przy tym czysta i sucha, jak mówi sama nazwa. Dopiero potem dobrze jest wziąć kąpiel czy prysznic i użyć jakiegoś produktu nawilżającego. Nacisk i tempo masażu należy dostosować do siebie, aby było to komfortowe. Warto taką sesję powtarzać codziennie.

yoskine_jakujedrnicskorenabrzuchuiudach

Skoro o odpowiednich kąpielach i masażu mowa, to nie można zapomnieć o kosmetykach. Krem wyszczuplający czy balsam antycellulitowy przyda się zarówno do masażu, jak i do codziennej pielęgnacji ciała. Wzbogać swój wieczorny rytuał i zatroszcz się o ciało.

Wiele firm ma w swoim asortymencie profesjonalne linie z kremami ujędrniającymi, antycellulitowymi, wyszczuplającymi. Dobrze, gdy taki kosmetyk zawiera m.in. kofeinę czy algi morskie. Produkty te stosowane wraz z masażem mogą znacznie poprawić wygląd twojej skóry, o ile nakładane są regularnie. Sprawdź np. kosmetyki ujędrniające Yoskine.

Aktywność fizyczna

Samo używanie kosmetyków to za mało, by móc cieszyć się piękną i jędrną skórą. Aktywność fizyczna to także rewelacyjny sposób. Ćwiczenia fizyczne warto połączyć z zastosowaniem przed lub po treningu specjalnego produktu ujędrniającego. Na rynku znajdziesz kremy wyszczuplające, które jeszcze lepiej działają, gdy ty pracujesz nad ciałem i kondycją.

yoskine_jakujedrnicskorenabrzuchuiudach2

Ćwiczenia całego ciała, budujące masę mięśniową, sprawiają, że skóra nie wygląda na obwisłą i jest w dobrej kondycji. Tym samym warto postawić nie tylko na ćwiczenia cardio, które perfekcyjnie spalają tkankę tłuszczową, a także na te wzmacniające całe ciało. Wtedy odwdzięczy ci się ono nie tylko dobrą kondycją, ale i świetnym wyglądem.

Prawidłowe odżywianie

Bez odpowiedniej diety trudno mówić o pięknej i jędrnej skórze. To, co jemy, ma wpływ na cały nasz organizm. Zadbaj o dietę bogatą w antyoksydanty i nawilżaj skórę od wewnątrz. Pamiętaj, by w twojej diecie były zielone warzywa, orzechy, a także produkty, wpływające na produkcję kolagenu.

 

Dodatkowo:

  • Minimalizuj ilość przetworzonych produktów, sól, a także kofeinę, bo te odwadniają organizm.
  • Samo zewnętrzne nawilżanie poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji to za mało! Warto pić co najmniej 2 litry wody dziennie także dla zadbanej skóry.
  • Piękna skóra wymaga odpowiedniego trybu życia: pielęgnacji z wykorzystaniem kremów ujędrniających, regularnego masowania, a także aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

To podstawy, dzięki którym niezależnie od wieku twoje ciało dalej będzie jędrne. Najistotniejsza jest systematyczność i cierpliwość, ponieważ efekty nie przychodzą z dnia na dzień.

Nie warto się jednak poddawać, bo wszystkie wspomniane w artykule sposoby sprawiają, że nie tylko lepiej wyglądasz, ale także świetnie się czujesz, dlatego zdecydowanie warto zadbać o swój tryb życia i przy okazji piękną skórę.