fit.pl mobile logo

Jak ujędrnić skórę na brzuchu i udach?

Jak dbać o swoją skórę niezależnie od wieku? Najważniejsze są: systematyczność, cierpliwość, odpowiednie nawyki. Podpowiadamy, jakie zwyczaje pielęgnacyjne i zdrowotne sprawią, że twoja skóra będzie jędrna.

Utrata jędrności ciała

Kondycja skóry uzależniona jest m.in. od wieku, zmian hormonalnych, trybu życia, historii odchudzania, a także chorób. Tym samym na jej wygląd ma wpływ naprawdę wiele czynników. Niestety już od 25 roku (u niektórych nawet wcześniej) widać pierwsze objawy starzenia się skóry, a ma to związek z utratą kolagenu i elastyny. Zauważamy wtedy m.in. utratę jędrności.

Choć zmian nie da się zupełnie zatrzymać, odpowiednia pielęgnacja skóry sprawi, że ta wciąż będzie prezentowała się świetnie. Warto o tym pamiętać na każdym etapie życia, poświęcając czas m.in. na naprzemienny masaż ciepłą i zimną wodą czy stosowanie kosmetyków takich jak kremy ujędrniające oraz dietę.

Codzienna pielęgnacja skóry

W twoim rytuale pielęgnacyjnym nie powinno zabraknąć wspomnianych już pryszniców o zmiennej temperaturze. Dlaczego? Chodzi o to, że chłodna woda przyspiesza krążenie krwi. Tego typu zabiegi pomagają w dotlenieniu komórek i pobudzaniu ich do znacznie szybszej regeneracji.

Prócz takich kąpieli zbawienny jest także codzienny masaż — szczególnie obszarów, które są narażone na utratę jędrności czy cellulit — np. brzuch, uda, czy pośladki. Wykonujemy go okrężnymi ruchami, posuwistymi ku górze, przeciwdziałając sile grawitacji. Do takiego masażu możesz wykorzystać tylko dłonie, ale i specjalne rękawice, gąbki, czy wałki z wypustkami.

Ciekawostka! Coraz większą popularność zyskuje szczotkowanie ciała na sucho. Metoda ta przyszła do nas aż z Azji i ma na celu nie tylko poprawę jędrności, ale też wygładzenie skóry, a nawet przeciwdziałanie wrastania włosków po goleniu.

Do tego typu zabiegu domowego używa się specjalnej szczotki, najczęściej z włosiem naturalnym, choć oczywiście istnieją alternatywy z włosia sztucznego. Sam masaż zaczynamy od stóp i przesuwamy się w górę. Brzuch możemy masować ruchami okrężnymi. Nie omijaj rąk!

Bardzo ważne, aby skóra była przy tym czysta i sucha, jak mówi sama nazwa. Dopiero potem dobrze jest wziąć kąpiel czy prysznic i użyć jakiegoś produktu nawilżającego. Nacisk i tempo masażu należy dostosować do siebie, aby było to komfortowe. Warto taką sesję powtarzać codziennie.

yoskine_jakujedrnicskorenabrzuchuiudach

Skoro o odpowiednich kąpielach i masażu mowa, to nie można zapomnieć o kosmetykach. Krem wyszczuplający czy balsam antycellulitowy przyda się zarówno do masażu, jak i do codziennej pielęgnacji ciała. Wzbogać swój wieczorny rytuał i zatroszcz się o ciało.

Wiele firm ma w swoim asortymencie profesjonalne linie z kremami ujędrniającymi, antycellulitowymi, wyszczuplającymi. Dobrze, gdy taki kosmetyk zawiera m.in. kofeinę czy algi morskie. Produkty te stosowane wraz z masażem mogą znacznie poprawić wygląd twojej skóry, o ile nakładane są regularnie. Sprawdź np. kosmetyki ujędrniające Yoskine.

Aktywność fizyczna

Samo używanie kosmetyków to za mało, by móc cieszyć się piękną i jędrną skórą. Aktywność fizyczna to także rewelacyjny sposób. Ćwiczenia fizyczne warto połączyć z zastosowaniem przed lub po treningu specjalnego produktu ujędrniającego. Na rynku znajdziesz kremy wyszczuplające, które jeszcze lepiej działają, gdy ty pracujesz nad ciałem i kondycją.

yoskine_jakujedrnicskorenabrzuchuiudach2

Ćwiczenia całego ciała, budujące masę mięśniową, sprawiają, że skóra nie wygląda na obwisłą i jest w dobrej kondycji. Tym samym warto postawić nie tylko na ćwiczenia cardio, które perfekcyjnie spalają tkankę tłuszczową, a także na te wzmacniające całe ciało. Wtedy odwdzięczy ci się ono nie tylko dobrą kondycją, ale i świetnym wyglądem.

Prawidłowe odżywianie

Bez odpowiedniej diety trudno mówić o pięknej i jędrnej skórze. To, co jemy, ma wpływ na cały nasz organizm. Zadbaj o dietę bogatą w antyoksydanty i nawilżaj skórę od wewnątrz. Pamiętaj, by w twojej diecie były zielone warzywa, orzechy, a także produkty, wpływające na produkcję kolagenu.

 

Dodatkowo:

  • Minimalizuj ilość przetworzonych produktów, sól, a także kofeinę, bo te odwadniają organizm.
  • Samo zewnętrzne nawilżanie poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji to za mało! Warto pić co najmniej 2 litry wody dziennie także dla zadbanej skóry.
  • Piękna skóra wymaga odpowiedniego trybu życia: pielęgnacji z wykorzystaniem kremów ujędrniających, regularnego masowania, a także aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

To podstawy, dzięki którym niezależnie od wieku twoje ciało dalej będzie jędrne. Najistotniejsza jest systematyczność i cierpliwość, ponieważ efekty nie przychodzą z dnia na dzień.

Nie warto się jednak poddawać, bo wszystkie wspomniane w artykule sposoby sprawiają, że nie tylko lepiej wyglądasz, ale także świetnie się czujesz, dlatego zdecydowanie warto zadbać o swój tryb życia i przy okazji piękną skórę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl