Jesienią i zimą musimy specjalnie pielęgnować i chronić skórę, aby wyglądała ładnie i zdrowo
fit.pl
2008-12-31 00:00
Udostępnij
Królowa zimy
Zbliża się zima, więc czekają nas niskie temperatury na dworze, gorące i suche powietrze w mieszkaniu. A co na to nasza skóra? Musimy ją specjalnie pielęgnować i chronić, aby w zimie nie była szorstka i popękana, a wyglądała ładnie i zdrowo.

Twarz
krolowa zimyTa część naszego ciała jest szczególnie narażona na kontakt z mrozem i suchym powietrzem. Nie jesteśmy jej w stanie ochronić ciepłym ubraniem, dlatego musimy użyć do tego specjalnych kosmetyków. Pamiętajmy, że lekkie kremy i delikatne podkłady i fluidy, które latem czy jesienią dodają nam uroku, w zimie musimy odstawić na półkę. Teraz dominującą rolę w naszej kosmetyczce odgrywać mają tłuste kremy, najlepiej specjalnie na zimę, które będą chronić naszą buzię przed utratą wilgoci i uodparniać ją na zmiany temperatury. Następnie podkład, który musi zawierać składniki ochronne i troszczyć się o skórę twarzy przez cały dzień. Wybierajmy fluidy zawierające nawilżające i kojące właściwości. Zalecane jest także stosowanie nawilżająco – regenerujących maseczek, które uodpornią naszą skórę i zlikwidują suchy naskórek. Jeśli będziemy przestrzegać tych podstawowych zasad, możemy liczyć na to, że z zakończeniem zimy nasza skóra będzie promienieć zdrowiem.

Dłonie
Zima również niekorzystnie wpływa na skórę naszych dłoni i stają się one szorstkie w dotyku. Mimo, ze w mroźny dzień nieodłącznym elementem naszej garderoby są rękawiczki, to nasze dłonie nie są dostatecznie chronione. Warto pamiętać o specjalistycznych kremach do rąk i paznokci, które zabezpieczą skórę przed mrozem i pękaniem naskórka. Raz w tygodniu przydatna byłaby również maseczka rozgrzewająca na dłonie, która działa kojąco i regenerująco.krolowa zimy1

Ciało
To, że w zimie często ubieramy się w ciepłe ubrania lub na tak zwaną „cebulkę”, nie chroni dostatecznie naszego ciała przed mrozem i suchym powietrzem. Ważne jest, aby wcierać w nią codziennie intensywnie nawilżający balsam, szczególnie w miejsca szczególnie narażone na szorstkość naskórka: łokcie, kolana. Warto także zadbać o nawilżający płyn do kąpieli, który również zapewni jej ochronę.

Z pewnością dbałość o każdy element naszego ciała spowoduje, że nawet w zimie będzie ona promieniała zdrowiem. Warto postarać się o to, gdyż w tę z zimną porę roku czeka nas wiele gorących nocy na balu, zabawie w karnawale. Więc warto być królową tej zimy.

Ewa Owczarska
www.fit.pl