Nowoczesna, skuteczna terapia przeciwko wypadaniu włosów

 Co robić, gdy na ubraniach i wokół nas zostaje coraz większa ilość naszych włosów? Co, jeśli mamy wrażenie, że nie wyrastają nowe, a tych starych gubimy coraz więcej?
fit.pl
2014-10-22 00:00
Udostępnij
Nowoczesna, skuteczna terapia przeciwko wypadaniu włosów
Każdy z nas chce mieć piękne, gęste i lśniące włosy. Wszyscy - mężczyźni i kobiety - chcemy dobrze wyglądać, czuć się zawsze świeżo, młodo i energicznie. A zdrowy wygląd włosów jest w pewnym sensie odzwierciedleniem stanu zdrowia całego naszego organizmu. Co jednak robić, gdy na ubraniach i wokół nas zostaje coraz większa ilość naszych włosów? Co, jeśli mamy wrażenie, że nie wyrastają nowe, a tych starych gubimy coraz więcej? Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeciwko wypadaniu włosów i zapobiegających łysieniu. Balsamy, kremy, odżywki... Niewiele jednak z nich może pochwalić się wysoką skutecznością. Od niedawna dostępny jest nowoczesny preparat Loxine. Przyjrzyjmy mu się bliżej i zobaczmy, jak wpływa na kondycję włosów.

Na łysienie męskie i kobiece

Dorosły człowiek ma na głowie od 100 do 150 tys. włosów. Na 1 cm² powierzchni głowy przypada od 150-500 włosów ciemnych i od 180-750 włosów jasnych. Jest tak dlatego, ponieważ włosów jasnych jest więcej ale są cieńsze od włosów ciemnych. I jasne i ciemne wypadają. Dlaczego? Jest kilka przyczyn. Mogą wypadać pod wpływem złej diety lub wyczerpującego trybu życia i funkcjonowania w warunkach przewlekłego stresu. Jednak przede wszystkim - i jest to najczęstsza (aż 95 procent przypadków) przyczyna łysienia u mężczyzn -wypadanie włosów jest uwarunkowane genetycznie. Łysienie androgenowe wiąże się z nadwrażliwością na dihydrotestosteron (DHT). Jest to związek chemiczny, pochodna męskiego hormonu testosteronu. Nadwrażliwość na dihydrotestosteron ma wpływ na kurczenie się mieszków włosowych wskutek czego opóźnieniu ulega proces produkcji zdrowych włosów, a w rezultacie zostaje on całkowicie zahamowany. Pacjenci z podwyższonym poziomem dihydrotestosteronu w skórze głowy mają krótszą fazę rozwoju włosów, cierpią też z powodu nadmiernej produkcji łojotoku przez skórę głowy. Kobiety gubią włosy okresowo - po ciąży, w czasie menopauzy, a także jesienią. Ale także cierpią z powodu łysienia genetycznego, związanego z nadmierną ilością męskiego hormonu.

Tajemnicze składniki, potwierdzone działanie

Udowodniono, że regularne używanie Loxine zmniejsza wypadanie włosów o 92% oraz pobudza wzrost nowych aż o 84%. Preparat zawiera RE-VITA BOOST COMPLEX, który poprawia kotwiczenie się włosów. Specjalna formuła tego biokompleksu zapewnia wzmocnienie osadzenia włosa w jego mieszku, blokując w ten sposób proces utraty włosów. Zawiera też INUBIOTIC - ten prebiotyczny składnik odpowiada za aktywację nieaktywnych mieszków włosowych, dzięki czemu gwarantuje, że włosy urosną nam w miejscach, w których je utraciliśmy. Specyfik poprawia też wygląd zniszczonych włosów dzięki zawartości płynnej keratyny, która wzmacnia strukturę włosa i sprawa, że staje się odporny na łamanie i wypadanie. Keratyna dodaje też włosom blasku. Za regulację nawilżenia skóry głowy odpowiedzialny jest ekstrakt ze skrzypu polnego. Ten naturalny składnik wzmacnia działanie substancji aktywnych i pobudza produkcję kolagenu, który odpowiada m.in. za skład struktury włosa i kondycję skóry na głowie.

Podzielmy włos na czworo

Przyjrzyjmy się lepiej właściwościom preparatu. Ma on cztery najważniejsze cechy. Przede wszystkim powstrzymuje wypadanie włosów. Aktywna formuła zawarta w preparacie skutecznie przeciwdziała utracie włosów. Hamuje łysienie androgenowe, a także wzmacnia zakotwiczenie włosa w cebulce. Po drugie Loxine odbudowuje cebulki włosa. A to właśnie osłabienie cebulek bezpośrednio odpowiada za utratę włosów. Po trzecie specyfik stymuluje wzrost nowych włosów. Składniki odbudowują nieaktywne mieszki włosowe, dając możliwość wzrostu nowym włosom w miejscach, z których wypadły. I po czwarte preparat wzmacnia i zagęszcza włosy dzięki naturalnym składnikom wzbogacającym. Włosy gęstsze wyglądają lepiej i stają się zdrowsze, a przez to mocniejsze

happy 01

Rozmowa z ekspertem

Redakcja: Dla kogo przeznaczony jest preparat Loxine?

Dr Antoni Hermann: Ten nowoczesny środek jest dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą skutecznie walczyć z problemem utraty włosów. Preparat powstał przy współpracy najlepszych ekspertów, zwracających uwagę na potrzeby obu płci.

Redakcja: Jak działa?

A. H.: Zawiera wyjątkowo mocną, aktywną formułę składników, działających kompleksowo na wszystkie elementy, mające wpływ na stan naszych włosów. Preparat działa bezpośrednio na mieszki włosowe - wzmacnia je. Wzmacnia też cebulki, przez co zapobiega wypadaniu włosa. Skórze głowy dostarcza niezbędnych składników, które ograniczają skutki działania hormonów odpowiedzialnych za łysienie androgenowe.

Redakcja: Ile czasu powinna trwać kuracja, by efekty były zauważalne?

A. H.: Walka z łysieniem i odbudowa braków owłosienia to proces czasochłonny. Wymaga cierpliwości. Pierwsze efekty widać już po 4-6 tygodniach. Już po pierwszym zastosowaniu włosy wyglądają na mocniejsze i zdrowsze. Preparat można nakładać przez 30, 60 lub 90 dni. Najlepsze efekty można osiągnąć po około 3 miesiącach.

Redakcja: Co jest najważniejszą zaletą preparatu?

A. H.: Działa on wielowymiarowo. Ale jedną z najważniejszych funkcji jest aktywowanie cebulek włosowych, a to powoduje wzrost nowych włosów i wpływa wzbogacająco na skład komórek włosowych, co z kolei czyni włosy mocniejszymi i odporniejszymi na uszkodzenia już od pierwszego użycia.

Redakcja: Czy preparat jest bezpieczny?

A. H.: Tak. Jest w 100 procentach bezpieczny. Przeszedł wiele restrykcyjnych testów klinicznych i dermatologicznych. Jest zarejestrowany zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1223/2009).

Zapoznaj się ze szczegółami Loxine