Entuzjastki dwóch kółek nie muszą rezygnować z makijażu, żeby mieć  piękną i zdrową cerę. Sekret tkwi w doborze kosmetyków o odpowiednich właściwościach i składzie. Jakie podkłady i pudry powinny używać kobiety, którym nie obcy jest wysiłek fizyczny na rowerze
fit.pl
2013-04-24 00:00
Udostępnij
Piękna cera rowerzystek
Po zimie organizm potrzebuje szczególnego traktowania i regeneracji. Te kilka miesięcy folgowania sobie przy popijaniu gorącej czekolady, wieczornemu podjadaniu i braku ruchu, trzeba będzie teraz odkupić ciężką pracą by wrócić do formy i kondycji. Na szczęście wiosna mobilizuje zarówno do ćwiczeń, jak i zmiany jadłospisu, oferując bogactwo witamin w nowalijkach i kusząc słoneczną pogodą. Przenosząc treningi na świeże powietrze z klimatyzowanych sal fitness i siłowni powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nasze ciało nie jest przyzwyczajone do nadmiernego wysiłku, a skóra do wystawiania na intensywne promieniowanie UV. Dlatego już teraz warto pamiętać o korzystaniu z filtrów, które znajdziemy zarówno w kremach na dzień jak również w podkładach wyrównujących koloryt skóry.

Czy w trakcie aktywności fizycznej można sobie pozwolić na stosowanie podkładu czy pudru?  Zdecydowanie tak! Wybierając fluid należy jednak zwracać szczególną uwagę na formułę i konsystencję – podkład na treningi powinien być lekki, dobrze się rozsmarowywać przy zapewnieniu maksymalnego krycia, bez tworzenia efektu maski, co pozwoli skórze oddychać. W trakcie aplikacji warto zwrócić uwagę czy się nie roluje, nie pozostawia smug i nie waży, dzięki temu uzyskamy idealny, subtelny makijaż, który w trakcie ćwiczeń lub biegania nie sprawi nam przykrych niespodzianek. W trakcie wysiłku fizycznego sprawdzają się podkłady o wodoodpornej formule.

Chcąc zregenerować cerę po zimie warto wybierać fluidy i pudry zawierające składniki mineralne, które z jednej strony nawilżają i odżywiają, z drugiej zaś ochraniają skórę przed szkodliwymi wpływami środowiska. Zbawienny wpływ na cerę mają substancje mineralne jak: tlenek cynku, mika, kaolin, krzemionka, cynk, miedź, mangan oraz magnez. Dla cery wrażliwej ważne jest by stosować podkład pozbawiony konserwantów, substancji zapachowych, wosku i talku. Osoby ze skłonnością do alergii powinny zwracać szczególną uwagę na produkty nie zawierające parabenów.

www.fit.pl