Pielęgnacja PEH, termoochrona i wcierki

Postanowienia pielęgnacyjne na nowy rok to absolutny must-have każdego stycznia. Specjaliści podkreślają, że "świeży start" może być doskonałym bodźcem do wprowadzenia zdrowych nawyków w codziennej pielęgnacji włosów. Na liście priorytetów eksperci wymieniają wielką trójkę: PEH, wcierki i termoochronę.
Aleksandra Załęska
2024-01-22 13:26
Udostępnij
Pielęgnacja PEH, termoochrona i wcierki

Nowy Rok, nowe podejście! Zwłaszcza do pielęgnacji włosów. Statystyki pokazują, że jednym z najczęstszych noworocznych postanowień dotyczących urody są te związane z włosami. Styczeń motywuje nas do bardziej systematycznego podejścia, krok po kroku dążenia do celu i oznaczania kolejnych punktów na beauty check-list. To zdecydowanie korzystne dla naszej urody, a zwłaszcza dla zdrowia włosów. Na co stawiają fryzjerzy i kosmetolodzy? Przede wszystkim na pielęgnację PEH, termoochronę i wcierki - radzi Agnieszka Kowalska, mgr farmacji i kosmetolog, doradca medyczny marki BAŚKA.

Postanowienie 1: Poznaj włosy i stosuj zasady PEH

PEH, czyli równowaga protein, emollients i humectants, to absolutny hit wśród miłośniczek zdrowych włosów i punkt wyjścia dla noworocznych postanowień. Jak działa PEH? To metoda pielęgnacji włosów oparta na utrzymaniu równowagi między białkami, substancjami nawilżającymi i substancjami przyciągającymi wilgoć. Te trzy składniki zapewniają włosom odpowiedni poziom nawilżenia, odbudowę struktury i regenerację. Eksperci zalecają dostosowywanie proporcji tych składników do indywidualnych potrzeb włosów, a kluczowym elementem jest rozpoznanie poziomu porowatości pasm. Wysokoporowate włosy dobrze reagują na proteiny i humectants, podczas gdy niskoporowate lepiej unikać nadmiaru protein. Warto dostosować pielęgnację do wyników prostego testu szklanki z wodą, aby zidentyfikować potrzeby włosów.

Postanowienie 2: Stylizuj bezpiecznie

Drugim noworocznym postanowieniem dotyczącym włosów jest bezpieczna stylizacja. Po pierwsze, pamiętaj o regularnej stylizacji (czasem w pośpiechu to zaniedbujemy!). Po drugie, zadbaj o to, aby stylizacja była bezpieczna dla włosów. Używanie suszarki, lokówki czy prostownicy może prowadzić do osłabienia i przesuszenia włosów, sprzyjając ich uszkodzeniom. Warto wprowadzić do codziennych rytuałów kosmetyki termoochronne, które skutecznie chronią pasma podczas stylizacji. Wskazane jest użycie sprayu termoochronnego, takiego jak Jabłuszkowy spray BAŚKA 2 w 1 termoochrona i objętość, który bazuje na proteinach i prebiotykach.

Postanowienie 3: Pokochaj wcierki

Wcierki to starożytne narzędzie pielęgnacyjne, które stało się hitem współczesnego rynku beauty. Włosomaniaczki doceniają korzyści płynące z regularnego stosowania wcierkowanych preparatów. Wcierki, takie jak humektantowe lub proteinowe, stanowią doskonałe uzupełnienie dla pielęgnacji PEH. Mogą być stosowane przed lub po umyciu włosów, dostarczając składników odżywczych i stymulując mikromasaż skóry głowy.

BAŚKA oferuje Proteinową wcierkę do skóry głowy i włosów o zapachu jeżyn, wspomagającą porost włosów. Zawiera keratynę, ekstrakt ze skrzypu polnego i niacynamid, które kondycjonują skórę głowy. Humektantową wcierkę do skóry głowy i włosów o zapachu malin również znajdziesz w ofercie marki BAŚKA.

Pielęgnacyjne postanowienia noworoczne to doskonały sposób na poprawę stanu włosów i wprowadzenie zdrowych nawyków do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Przyjęcie zasady PEH, korzystanie z kosmetyków termoochronnych i regularne stosowanie wcierkowanych preparatów to kroki w kierunku pięknych, zdrowych włosów na cały nowy rok!