fit.pl mobile logo

Wiotka skóra na twarzy - jak ją ujędrnić?

Wiotczenie jest jedną z konsekwencji starzenia się skóry. Zaczyna ona tracić gęstość i elastyczność, co przekłada się na zmianę owalu twarzy, a mówiąc wprost – na jego opadanie. I choć nie da się zatrzymać tych naturalnych procesów starzenia, można skutecznie je spowalniać. Zobacz, co możesz zrobić, by ujędrnić wiotką skórę na twarzy.

Dlaczego skóra wiotczeje?

Starzenie się organizmu jest naturalnym, biologicznym procesem, którego nie można uniknąć. Jest to zespół postępujących w czasie zmian, polegający na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu i spowolnieniu procesów regeneracyjnych. Najszybciej zaczyna być widoczne na szyi, rękach i twarzy – starzeją się one szybciej niż pozostałe części ciała, ponieważ cały czas są narażone na działanie czynników zewnętrznych.

Starzenie chronologiczne

Choć procesy starzeniowe zaczynają zachodzić w skórze już od około 25.-30. roku życia, zaczyna ona wiotczeć dopiero w wieku około 40 lat. Jest to wynik serii zaprogramowanych genetycznie zmian w warstwach skóry, nazywany starzeniem chronologicznym. Wtedy właśnie rozpoczyna się proces utraty elastyczności jej strukturalnych składników – włókien kolagenu i elastyny. W konsekwencji tych postępujących zmian skóra staje się słabsza i pojawiają się zmarszczki.

Chronologiczne starzenie się skóry daje bardzo wyraźne oznaki:

 • utratę napięcia,
 • zwiotczenie,
 • obecność zmarszczek.

Starzenie hormonalne

Dalsze zmiany w skórze zachodzą wraz ze starzeniem hormonalnym, które rozpoczyna się około 50. roku życia. Wraz z następującym wówczas spadkiem aktywności hormonów, w skórze zachodzą dalsze zmiany: traci ona swoją gęstość, wysycha oraz zaczyna wiotczeć. Połączenia pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem stają się mniej solidne, a w konsekwencji owal twarzy opada.

Jak ujędrnić skórę wiotczejącą skórę twarzy? Zmień rytuał pielęgnacyjny

Starzenie się skóry twarzy jest nieuniknione, natomiast w pewnym stopniu można wpłynąć na to, w jakim tempie będzie przebiegało. Niezwykle istotna jest w tym przypadku dobrze dobrana pielęgnacja. Powinna ona odpowiadać potrzebom skóry dojrzałej, wiotczejącej i przejawiającej inne oznaki starzenia.

By pomóc skórom dojrzałym jak najdłużej zachować piękny wygląd, eksperci z Instytutu Esthederm opracowali linię kosmetyków pielęgnacyjnych Excellage, w skład której wchodzą:

 • Excellage Serum, które głęboko odżywia, przywraca gęstość i blask skórze dojrzałej. Zastosowane w nim technologie odbudowują głębsze warstwy skóry: wzmacniają jej strukturę, regenerują i ujędrniają. Serum wzmacnia działanie kremu, dlatego warto stosować oba kosmetyki razem.
 • Excellage Cream, zapewniający głębokie odżywienie i odbudowujący gęstość skóry. Dzięki niemu skóra odzyskuje jędrność, blask i witalność.
 • Excellage Balm Cream o bogatej konsystencji, zapewniający skórze natychmiastowe ukojenie.
 • Excellage Eye Care, czyli krem pod oczy z wygładzającym aplikatorem, którym można wykonać masaż. Krem ten dba o szczególnie wrażliwą okolicę: poprawia kontur oka, „otwiera” je i wygładza skórę wokół niego.

Ten kompletny rytuał pozwoli ci codziennie dostarczać twojej skórze tego, czego potrzebuje.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej skóry?

Dobrze dobrana pielęgnacja to nie wszystko. Zadbaj o to, by zatroszczyć się o swoją skórę holistycznie, to znaczy wielowymiarowo. Wprowadź do swojej rutyny kilka zmian:

 • wysypiaj się i daj sobie czas na odpoczynek;
 • odżywiaj się zdrowo i różnorodnie – wprowadź do diety 5 porcji warzyw i owoców dziennie, produkty pełnoziarniste, ogranicz żywność przetworzoną;
 • zrezygnuj z długotrwałego przebywania na słońcu, a na co dzień stosuj kremy z filtrem UV;
 • zrezygnuj z palenia i staraj się nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach.

To wszystko w połączeniu z dobrze dobraną pielęgnacją pomoże ci utrzymać skórę twarzy w naprawdę dobrej kondycji, a przy okazji – przyczyni się do twojego dobrego samopoczucia.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl