Woda kokosowa i jej wpływ na stan skóry

Kondycja naszej skóry jest bardzo  istotna, gdyż to dzięki niej komunikujemy się ze światem, poczynając od jej reakcji na zmienną temperaturę otoczenia, aż do informacji o naszym stanie zdrowia, która niejako „wypisana” jest na skórze
fit.pl
2011-08-10 00:00
Udostępnij
Woda kokosowa i jej wpływ na stan skóry
Brak nawilżenia sprawia, że skóra staje się mało elastyczna, spada jej odporność więc automatycznie robi się bezbronna i nie jest już skuteczną barierą. A ma być przecież naszą tarczą ochronną.

wodakokosowaRatunkiem  przed agresywnym działaniem otoczenia jest odpowiednie pielęgnowanie skóry od zewnątrz jak i od wewnątrz. Woda kokosowa jest idealnym produktem wzmacniającym skórę poprzez zbawienny wpływ na cały organizm. Nawadnia, poprawia trawienie, ułatwia przefiltrowywanie krwi, dzięki czemu usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, a przede wszystkim świetnie nawilża skórę. Poprzez swój zasadowy odczyn poprawia wchłanianie składników odżywczych,witamin,aminokwasów i mikroelementów zawartych w wodzie. Jest aseptyczna więc bezpieczna do użytku wewnętrznego ale i zewnętrznego.

Może być stosowana jako tonik. Idealnie nawilża i tonizuje skórę. Stosowana zewnętrznie, dzięki zawartości kwasu laury nowego, znakomicie nadaje się do zwalczania infekcji, wysypek i egzem, a także przyczynia się do leczenia drobnych skaleczeń i mikrourazów skóry oraz łagodzi świąd i ból po ukąszeniach owadów. Regularne spożywanie wody kokosowej reguluje trawienie oraz pracę nerek, a nasza skóra „odwdzięczy” się za to sprężystością i blaskiem.

www.uroda.fit.pl