Zalety stosowania oleju kokosowego na włosy

Olej kokosowy to produkt, od którego zaczyna przygodę z olejowaniem włosów właściwie większość początkujących włosomaniaczek. Jest łatwo dostępny, stosunkowo tani i przyjazny w aplikacji, a przy tym wnosi ze sobą szereg pozytywnych dla włosów właściwości.
2020-10-19 00:00
Udostępnij
Zalety stosowania oleju kokosowego na włosy

Olej ten zawiera między innymi witaminę E, która poprawia krążenie w skórze głowy i reguluje poziom wytwarzanego przez nią sebum, a także witaminę K, wzmacniającą cebulki włosów. We wspomaganiu prawidłowego rozwoju kosmyków bierze również zawarta w oleju kokosowym witamina A - wspiera proces budowy łodygi włosa. Jeśli jest jej za mało, włosy stają się też bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Osoby, które walczą o miękkie i elastyczne kosmyki powinny pamiętać o korzystaniu z kosmetyków zawierających witaminy z grupy B – one także znajdują się w składzie oleju kokosowego. Podobnie jak magnez i cynk, które sprawiają, że włosy nabierają jedwabistości i zdrowego blasku czy żelazo, przyspieszając procesy regeneracyjne. Jeśli dana osoba cierpi na niedobór tego pierwiastka, jej włosy stają cienkie łamliwe.

serum2

Budowa cząsteczkowa i wchłanialność oleju kokosowego sprawiają, że najbardziej polubią się z nim włosy o niskiej porowatości, ewentualnie te w kierunku średnioporowatych. Wysokoporowate natomiast mogą zareagować na olej kokosowy nadmierną szorstkością i puszeniem.

Olej kokosowy na włosy można nakładać na różne sposoby - rozpuszczony do płynnej konsystencji bezpośrednio na suche lub mokre włosy od nasady po końcówki. Inna opcja to olejowanie na podkład nawilżający, czyli np. na żel aloesowy czy żel z żyworódki lub po prostu wodę z dodatkiem miodu, który jest naturlanym humektantem. Tak zaaplikowany olej zostawiamy na kilka godzin, następnie dokładnie zmywamy szamponem lub emulgujemy odżywką. Olejowanie można powtarzać nawet do kilku razy w tygodniu - włosy odwdzięczą się zdrowym blaskiem, gęstością i dobrą kondycją.