Eliptyczna piłka io-Ball to nowość na naszym rynku. Dzięki niej możemy zwiększyć intensywność każdego tradycyjnego treningu
fit.pl
2010-01-20 00:00
Udostępnij
Io-Ball nowy trend fitness
Io-Ball umożliwia realizowanie zróżnicowanego i efektywnego treningu dla wszystkich poziomów zaawansowania. Eliptyczna wersja piłki przyczynia się do poprawy wytrzymałości, koordynacji, siły, szybkości i gibkości. Piłka daje dodatkowe możliwości treningu i modyfikacji ćwiczeń. Można wykorzystać ją podczas stretchingu i ćwiczeń mobilizacyjnych. Kształt i sprężystość piłki io-ball pozwala w naturalny sposób dostosować ustawienie ciała.

– Współczesny styl życia wywiera negatywne skutki na nasz organizm. Obecnie wśród czynności zawodowych dominuje praca w pozycji siedzącej, stąd wiele osób cierpi na brak ruchu. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tych problemów w fitnessie, sporcie i rehabilitacji jest udoskonalona wersja piłki o nazwie io-Ball. Jej eliptyczny kształt przyczynia się do poprawy wytrzymałości, koordynacji, siły, szybkości i gibkości – mówi instruktor fitness, Adrian Pierzgalski.

Io-Ball jest kompletnym i specjalnym rozwiązaniem, które pomoże ci w codziennym treningu. Piłka wykorzystywana jest podczas wielu kursów i warsztatów fitness. Przemawia za tym jej niewielki rozmiar. Można wykorzystać ją do różnorodnych ćwiczeń, również podczas zajęć w domu czy biurze.

Pomimo cienkiej powierzchni piłka jest wytrzymała i charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Io-Ball waży zaledwie 150 gram i dobrze trzyma się powierzchni dłoni. Piłka wytrzymuje maksymalne obciążenie – 100 kg. Ma neutralny zapach i nie traci koloru.

 

www.fit.pl