CHIRURGIA DERMATOLOGICZNA to między innymi chirurgiczne leczenie nowotworów skóry i stanów przednowotworowych, usuwanie znamion barwnikowych ze względów profilaktycznych i estetycznych, leczenie paznokcia wrastającego, usuwanie zmian typu włókniaków, kaszaków, tłuszczaków, naczyniaków itp.
fit.pl
2011-05-10 00:00
Udostępnij
Dermatologia
Najczęściej wykonywane są następujące zabiegi specjalistyczne:
 • Laserowe usuwanie owłosienia laserem diodowym,
 • Laserowe usuwanie naczyń na nogach i twarzy.
 • Laserowe usuwanie przebarwień, plam posłonecznych, plam na grzbietach dłoni oraz brodawek łojotokowych,
 • Usuwanie rozszerzonych porów i poprawa kolorystyki skóry twarzy z zastosowaniem techniki pilingów głębokich
 • Bezoperacyjne usuwanie zmarszczek, blizn i wygładzanie struktury skóry twarzy z zastosowaniem techniki pilingów głębokich
 • Usuwanie zmarszczek mimicznych z zastosowaniem botuliny,
 • Usuwanie bruzd, zmarszczek i drobnych blizn implantami z kwasem hialuronowym stabilizowanym,
 • Powiększanie ust implantami z kwasem hialuronowym stabilizowanym.
 • Krioterapia - usuwanie brodawek (kurzajek dłoni i stóp), mięczaków, kłykcin kończystych, modzeli, odcisków, keloidów (blizny przerostowe).
 • leczenie trądziku młodzieńczego i różowatego,
 • leczenie wypadania włosów,
 • zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych,
 • rzeźbienie sylwetki ciała przy pomocy ultradźwięków,
 • usuwanie zmarszczek - terapia kolagenowa (ZYDERM, ZYPLAST),
 • leczenie chorób skóry, włosów i paznokci.

Każda z nas marzy o zachowaniu nieskazitelnej cery i jędrnego ciała. Naukowcy prześcigają się w odkryciach mogących pomóc w walce z czasem. Dermatologia estetyczna proponuje niezwykłe zabiegi. Wybierz coś dla siebie.

BOTOKS USUWA ZMARSZCZKI MIMICZNE

W Polsce od jakiegoś czasu wykonuje się zabiegi, w których wykorzystuje się toksynę botulinową (botoks). Jej działanie polega na miejscowym paraliżu delikatnych mięśni mimicznych w skórze twarzy. Dzięki temu mięśnie rozluźniają się, a zmarszczki - spłycają się, a nawet znikają. Zabieg jest prawie bezbolesny, a jego pierwsze efekty widać po 3 - 4 dniach. Pełen efekt występuje po około dwóch tygodniach i utrzymuje się do 4 - 5 miesięcy. Zabiegi powtarza się jednak dopiero po 6 - 8 miesiącach ze względu na powolny powrót zmarszczek. Oprócz występujących sporadycznie, znikających bez śladu lekkich zasinień, botoks wykonywany przez specjalistę nie grozi większymi powikłaniami. Słowo "toksyna" często budzi lęk. Niepotrzebnie, bo minimalne dawki specjalnie spreparowanej botuliny nie stanową zagrożenia dla zdrowia.

UWAGA! Możemy nauczyć się samodzielnie rozluźniać mięśnie mimiczne, co pozwala dłużej uniknąć zmarszczek. Potrafią to np. osoby, które regularnie ćwiczą jogę.

[-------]

ROLL-CIT ENVIRON NA WIOTKĄ SKÓRĘ

Roll-cit (roll - oznacza wałeczek, cit - kolagen, a induction therapy - to terapia indukcji kolagenu). W gabinetach dermatologii estetycznej zagościł niezwykły zabieg. Na skórze dokonuje się mikro-nakłuć za pomocą wałeczka z krótkimi, 2 - 3 mm igiełkami. Nakłucia pobudzają tkankę do produkcji kolagenu, którego wytwarzanie maleje z wiekiem. Kolagen to białko odpowiedzialne za młody wygląd skóry. Zabieg można wykonać na całym ciele. Po 2 - 3 miesiącach terapii czas "cofa się" o kilka lat, skóra staje się jędrna, gładsza i świeższa. Wałeczek, którym wykonuje się ów zabieg może budzić przerażenie, lecz nie taki diabeł straszny... Mikro-nakłuć dokonuje lekarz po uprzednim znieczuleniu miejscowym skóry pacjenta. Ewentualne nieprzyjemnie odczucia związane z zabiegiem zmniejsza się więc do koniecznego minimum. Stworzono również wałeczek kosmetyczny do stosowania w domu. Igiełki w nim są krótsze niż w Roll-cit medycznym. Jego zastosowanie przed użyciem odpowiednich kremów umożliwia szybsze i głębsze wnikanie składników odżywczych i regenerujących. Ich dobroczynny wpływ widać już po dwóch tygodniach stosowania.

acne-mythsRESTYLANE

Restylane jest preparatem kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się w celu wypełnienia głębokich zmarszczek i bruzd na twarzy. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Wstrzykiwany preparat nie podrażnia więc tkanek i rozkłada się samoistnie. Zwiększa objętość w tych miejscach gdzie koncentracja własnego kwasu hialuronowego jest za mała. Restylane stosuje się głównie do wypełniania bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek wokół ust. Można również za jego pomocą powiększyć wypukłość policzków, poprawić kształt ust lub brody. Zabieg nie należy do szczególnie bolesnych. Na życzenie pacjenta lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, zaczerwienienie, świąd lub zasinienie. Objawy te ustępują jednak w ciągu 1 - 2 dni. Doskonałe efekty zastosowania preparatu utrzymują się od 6 miesięcy do roku.

YELLOW PEEL, BLUE PEEL, EASY PEEL, KWAS GLIKOLOWY, GLYKOPEEL - BY SKÓRA BYŁA GŁADKA I JEDNOLITA

Są to zabiegi złuszczające, pozwalają na pozbyć się "niechcianych" warstw naskórka. Niezwykłe efekty uzyskuje się stosując preparaty złuszczające na skórę z siateczką drobnych zmarszczek, przebarwieniami, wypryskami, bliznami potrądzikowymi. Zabiegi różnią się stopniem złuszczania. Czasami wystarczy zastosowanie preparatu działającego tylko powierzchniowo, a w innych przypadkach silniejszego. O rodzaju peelingu powinien zdecydować lekarz dermatolog, mający doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów.

URODA SPOD LASERA

Aby przywrócić skórze gładkość i alabastrowy blask lekarze dermatologii estetycznej wykonują rozmaite zabiegi przy użyciu światła laserowego. Za pomocą lasera likwiduje się przebarwienia, piegi, brodawki, włókniaki i popękane naczynka - to tzw. teleangiektazje. Odpowiednio dobrana wiązka światła laserowego może też spowodować wzmocnienie włókien kolagenowych w skórze, co daje widoczny efekt odmładzający.

www.fit.pl