Nie wywracaj całego domu do góry nogami, gdy tylko dojrzysz w lustrze pierwsze zmarszczki
fit.pl
2008-01-09 00:00
Udostępnij
6 sposobów na pierwsze zmarszczki
1. Na dzień i na noc używaj kremów polecanych na pierwsze niedoskonałości. Już po 20 roku życia wskazane są nawilżające kremy przeciwzmarszczkowe o delikatnej konsystencji. Powinny wygładzić pierwsze zmarszczki i zdecydowanie opóźnić pojawienie się kolejnych.

hair-marie-after-0906-fb2. Wybieraj kosmetyki o sprecyzowanym działaniu, bo tylko takie są naprawdę skuteczne. Nie wywracaj całego domu do góry nogami, gdy tylko dojrzysz w lustrze pierwsze zmarszczki, nie kupuj także bardzo drogich kremów dla dojrzałych kobiet. Wprawdzie nie zaszkodzą, ale też nie przyniosą pożytku młodej skórze.

3. Raz w tygodniu wykonuj peeling. Masuj twarz delikatnie i powoli, okrężnymi ruchami. Nie omijaj okolic podbródka. Przy odpowiednim wykonywaniu peelingu twarz zostaje poddana, oprócz oczyszczaniu, także „gimnastyce” skóry, co wpływa korzystnie na pracę i odnowę komórek.

4. Raz w tygodniu znajdź chwilkę na relaks i zafunduj sobie domowe „SPA”. Nałóż maseczkę, odpowiednio dobraną do rodzaju cery i postaraj się zrelaksować. Możesz w tym czasie wziąć odprężającą kąpiel. Para unosząca się z wody tylko spotęguje działanie maseczki.

5. Zawsze zwracaj uwagę na konsystencję i kolor podkładu. Dobieraj go do rodzaju karnacji i skóry. Zbyt jasny lub zbyt ciemny będą wyglądać nienaturalnie i stworzą na twarzy maskę i postarzą młodą twarz. Jeśli nie masz problemów z cerą, najlepiej zrezygnuj z mocno kryjącego podkładu.

6. Okazyjnie zafunduj sobie oczyszczanie skóry np. poprzez zabieg mikrodermabrazji, w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Oczyszcza ona delikatnie skórę, zmniejsza pory, a także zapobiega zmarszczkom. Warto zainwestować w pielęgnację skóry, bo w przyszłości odpłaci się pięknym wyglądem na długie lata.

 

Magdalena Woźniak
www.fit.pl