fit.pl mobile logo

Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń!

Ile razy obiecywaliście sobie, że od jutra zaczniecie ćwiczyć? Że zrobicie wszystko by Wasze ciało było bliskie ideału? Jednak mijały kolejne dni, a Wy nadal leżeliście przed telewizorem z paczką chipsów w ręce. Koniec z tym! W dzisiejszym artykule dowiecie się jak wygrać z lenistwem i zmotywować się do walki o piękną, smukłą sylwetkę.

Pozbądź się wymówek - zmotywuj się do ćwiczeń!

 

Odrzuć wszystkie wymówki!

Pierwszy i najważniejszy krok ku byciu fit, to wyrzucenie z głowy wszystkich wymówek! Nie masz czasu? Na wszystko jest sposób! Lepsza organizacja dnia, pozwoli Ci na wygospodarowanie 30 minut na odrobinę aktywności. Masz daleko do siłowni? A może nie masz odpowiedniego sprzętu? Do ćwiczeń nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu. Wystarczą sportowe buty, ulubiona muzyka, domowe zacisze i kawałek podłogi.

Wyznacz sobie cel i uwierz w siebie!

Rozpocznij od określenia tego co chcesz osiągnąć. Płaski brzuch, jędrne uda, umięśnione ręce? Wszystko jest możliwe. Podziel swój plan przemiany na kilka etapów, które z łatwością osiągniesz. Dzięki temu krok po kroku zbliżysz się do wymarzonej sylwetki, a małe cele, które zrealizujesz po drodze, będą motywowały Cię do dalszej pracy.

Nie zniechęcaj się!

Początki zawsze są trudne. Jednak pamiętaj o tym, że nic nie przychodzi od razu. Perfekcyjnie wyrzeźbiona sylwetka, to efekt ciężkiej systematycznej pracy. Aby osiągnąć wymarzony cel, musisz uzbroić się w cierpliwość i zagryźć zęby. Stosuj metodę małych kroczków i dopasuj stopień intensywności ćwiczeń do swoich możliwości.

 

Oglądaj motywujące zdjęcia i monitoruj swoją sylwetkę!

Nic tak bardzo nie motywuje do ćwiczeń, jak widok wysportowanych, szczupłych osób, które w każdej stylizacji wyglądają idealnie. Ty też możesz tak wyglądać! Wybierz zdjęcia sylwetek, które najbardziej Ci się podobają. Ustaw je w na pulpicie, czy tapecie w telefonie. Za każdym razem kiedy je zobaczysz, Twoja motywacja stanie się silniejsza. Równie dobrze działa częste przeglądanie się w lustrze i uświadamianie sobie, które części ciała warto poprawić. Gwarantujemy, że gdy tylko wprowadzisz do swojej codzienności trochę aktywności fizycznej, z czasem przeglądanie się w lustrze będzie stawać się coraz przyjemniejsze.

 

W grupie raźniej!

 

Znajdź sobie towarzyszy do ćwiczeń. Jednego, dwóch, trzech… nieważne! Istotne byście motywowali się wzajemnie do wspólnej walki. Kiedy znajdziesz chociaż jedną bratnią duszę o podobnych celach i zainteresowaniach, wspólne wypady na siłownię czy poranne bieganie staną się o wiele przyjemniejsze.

 

Zapisuj swoje postępy!

Dieta i ćwiczenia mogą przynieść rezultaty już po pierwszym tygodniu walki o piękną sylwetkę. Początkowe zmiany mogą jednak nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Co można zrobić by mieć pewność, że włożony trud nie idzie na marne? Jest na to sposób! Znajomość wymiarów ciała i zdjęcie „przed” i „po” na koniec każdego tygodnia sprawią, że będziesz mieć wszystko czarno na białym. Metr nie kłamie! Dzięki niemu nie ukryje się przed nami żaden zgubiony centymetr.

 

Trener personalny!

 

Chciałbyś ćwiczyć na siłowni, jednak nie wiesz jak się do tego zabrać i brak Ci motywacji? Trening z trenerem personalnym będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Jest to osoba, która przygotuje dla Ciebie indywidualny plan  treningowy , dopasowany do Twoich potrzeb i wytrzymałości. Będzie monitorować Twoje zmagania i pilnować by ćwiczenia były wykonywane prawidłowo, co uchroni Cię od niechcianych urazów i kontuzji. Dzięki trenerowi osiągnięcie wymarzonej sylwetki stanie się możliwe, a w chwilach zwątpienia otrzymasz wsparcie i motywację, która zmobilizuje Cię do dalszej pracy – komentuje Sebastian Szymczak z krakowskiej siłowni Energym.

 

Myśl o wakacjach!

Myśl o słońcu, plaży i bikini to najlepsza motywacja. Każdy chce prezentować się w nim jak najlepiej. Tracisz motywację? Pomyśl o swoim ukochanym stroju kąpielowym, który na dnie szafy czeka na kolejne wakacyjne wypady. Wyobrażenie sobie swojej sylwetki, która może prezentować się w nim jeszcze lepiej, sprawi, że nabierzesz energii i chęci do dalszej pracy.

 

Pomysłów na zmotywowanie się do walki o piękną, smukłą sylwetkę jest wiele. Podczas treningów najważniejsze są chęci i pozytywne nastawienie. Jeżeli marzysz o idealnie wyrzeźbionej, smukłej sylwetce, powiedz dość wymówkom i zrób pierwszy krok! Każdy kolejny będzie już tylko coraz łatwiejszy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl