fit.pl mobile logo

Jaki materac ułatwi Ci komfortowy i zdrowy sen?

Chcąc zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen należy zadbać o materac, na którym śpimy. Od jakości materaca zależy nie tylko komfort snu, ale i prawidłowe podparcie kręgosłupa, a więc uniknięcie schorzeń kręgosłupa i nieprawidłowej postawy. Zły sen to również brak energii do działania następnego dnia i zdecydowanie obniżony poziom życia. Co zrobić, aby materac był możliwie jak najwygodniejszy? Czym kierować się przy wyborze idealnego miejsca do spania?

Jak wybrać najlepszy materac - rozmiar miejsca do spania

Wielkość materaca nie pozostaje bez znaczenia - przy zbyt małym łóżku pojawia się ryzyko spadnięcia, a co za tym idzie kontuzji. Minimalna szerokość to 70 centymetrów, a długość to wysokość użytkownika powiększona o minimum 20 centymetrów - taki materac jest polecany przez zdrowykregoslup.pl. Niemniej nie należy zapominać, że im większe miejsce do spania, tym wygodniej można z niego korzystać. Dlatego, jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, można rozważyć nawet materac 120x200 - przeznaczony dla dwóch drobnych osób.

Komfortowy sen, czyli o typach materaców

Wiele osób zastanawiając się jaki materac wybrać, może mieć problem przy doborze odpowiedniego dla siebie wypełnienia. Jakie są najpopularniejsze dostępne opcje?

  • Materace piankowe termoelastyczne - są idealne dla miłośników miękkich materacy, choć same są raczej średnio twarde. Dzieje się tak za sprawą pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do sylwetki. Pianka jest bardzo gęsta i elastyczna, a także oddychająca, co zapewnia wyjątkową higienę snu.
  • Materace lateksowe w swoim składzie posiadają mleczko kauczukowe, które słynie ze swojej sprężystości. Materace tego typu w swojej strukturze posiadają system perforacji, która zapewnia optymalną wentylację. Dodatkowym atutem jest również wodoodporność oraz wytrzymałość - przy czym im więcej mleczka kauczukowego użyto przy produkcji, tym materac będzie trwalszy.
  • Materace kieszeniowe są nowoczesną odmianą materacy sprężynowych. Tutaj każda sprężyna umieszczona jest w osobnym woreczku z flizeliny - dzięki czemu materac daj użytkownikowi mocne wsparcie i wysoką elastyczność punktową.

jaka-twardosc-materaca-bedzie-najlepsza

Jakość materaca gwarancją na lata

Rozważając zakup materaca dobrze jest mieć również na uwadze jego jakość. Warto unikać najtańszych produktów, mając równocześnie na uwadze, że nie zawsze najdroższe produkty są najlepszej jakości. Parametr ten daje gwarancję, że materac zwyczajnie nie zniszczy się w krótkim czasie i nie będzie konieczny zakup nowego, co może być zarówno uciążliwe, jak i kosztowne.

Bardzo polecane są materace marek Hilding oraz Curem by Hilding - jakość ich materacy jest bardzo wysoka, podobnie, jak oferowanych usług, a grono zadowolonych klientów tylko to potwierdza.

Jaka twardość materaca będzie najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy różniących się również twardością. Odpowiednią twardość można dobrać na podstawie osobistych preferencji i wagi przyszłego użytkownika. Dobrze jest przed zakupem przetestować materac - można położyć się na plecach, a następnie na boku i upewnić się, że, gdy leżymy, kręgosłup ułożony jest z linii prostej, równoległej do powierzchni materaca.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl