Kąpiel piwna – luksusowy zabieg bez wychodzenia z domu

Okazuje się, że kobiety mogą wykorzystać chmielowy trunek  tak bardzo uwielbiany przez mężczyzn, do pielęgnacji swojej urody. Kąpiel z dodatkiem browaru oczyszcza skórę i działa odprężająco  
fit.pl
2010-08-27 00:00
Udostępnij
Kąpiel piwna – luksusowy zabieg bez wychodzenia z domu
piwo zajPiwo – do kufla i do wanny

Mleko, oliwa z oliwek czy napar z rumianku – to znane dodatki do kąpieli cenione za upiększające właściwości. Do przygotowania tego prostego, a tak dobroczynnego zabiegu  można  wlać do wanny także piwo, które również pomaga w pielęgnacji skóry.
Piwo jest produktem powstałym z naturalnych składników takich jak chmiel  oraz drożdże piwne. Zwłaszcza te drugie   wykazują lecznicze właściwości praktykowane w kosmetyce od stuleci. Drożdże używane do produkcji piwa oczyszczają skórę, regulują pracę gruczołów  łojowych, zapobiegają powstawaniu wyprysków, pomagają przy infekcjach grzybicznych oraz przyspieszają goje się ran. Skóra po kąpieli jest miękka i wygładzona.
Piwo zawiera potrzebne skórze witaminy i minerały. To bogate źródło witaminy B, które wzmacnia włosy i paznokcie.
Napój chmielowy ma także działanie uspokajająco. Przyjemna woń  to ukojenie dla duszy Aromatyczna  kąpiel piwna odstresowuje i poprawia nastrój.
Aby ją przygotować, wlej do wanny  z letnią wodą 2-3 litry piwa. Można dodać zwykłe piwo lub specjalne kąpielowe. Kąpiel nie powinna dłużej trwać 20 minut.

Domowa kąpiel piwna ma wiele zalet. Korzystając z niej regularnie pozbędziesz się wielu problemów skórnych.

www.fit.pl