Diet, których należy unikać jest przynajmniej tuzin, ale zdaniem naukowców najgorsza jest...
fit.pl
2009-04-22 00:00
Udostępnij
Najgorsza dieta na świecie
Jaka jest najgorsza dieta na świecie? Diet, których należy unikać jest przynajmniej tuzin, ale zdaniem naukowców najgorsza jest... zupa kapuściana
kapustaWedług Centrum Diet i Fitnessu Uniwersytetu Duke'a w USA dieta złożona z samej zupy kapuścianej nie dostarcza organizmowi żadnych protein, co w efekcie może przełożyć się do zmniejszenia masy mięśniowej.

Stosując dietę kapuścianą tracisz na wadze, ale wbrew pozorom faktyczna warstwa tłuszczu wcale nie maleje. Zmniejsza się za to poziom wody w organizmie, co sprawia, że efekt jojo jest pewny jak w banku. Powracając do normalnego żywienia, twoja waga znów wzrośnie.

Oczywiście talerz zupy kapuścianej może być składnikiem zdrowego obiadu, ale opieranie diety wyłącznie na tym daniu to niezbyt mądre posunięcie. Kapusty są wartościowym źródłem składników odżywczych takich jak witaminy, składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy, jednak nie dostarczają wszystkich substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego nie warto opierać diety tylko i wyłącznie na kapuście.

www.fit.pl