Jedzenie ostrej papryczki może wspomóc odchudzanie – twierdzą australijscy naukowcy
fit.pl
2008-05-07 00:00
Udostępnij
Ostra papryka odchudza
Lubisz sos Tabasco? To świetnie. Jedzenie ostrej papryczki może wspomóc proces odchudzania – wynika z australijskich badań.

Według testów, ludzie z nadwagą mają większe szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów, jeśli do swojej diety włączą ostrą paprykę.

Wszystko za sprawą kontroli poziomu insuliny, który po posiłku drastycznie rośnie. Insulina to hormon odpowiedzialny za magazynowanie tłuszczu w organizmie. Wśród badanych zaobserwowano, że osoby, które dodają do posiłku ostrą paprykę, mają o wiele niższy poziom insuliny niż ci, którzy stronili od pikantnego warzywa.

Powstała teoria, że kapsaicyna (związek chemiczny, decydujący o ostrym smaku), może „skłaniać” wątrobę do oczyszczania krwi z insuliny.

Zła wiadomość: Osoby, które poddały się testom otrzymały końską dawkę kapsaicyny, a powtórzenie jej może być niebezpieczne dla zdrowia.

Dobra wiadomość: Jeśli kochasz sos tabasco i pochłaniasz go litrami, możesz zauważyć, że wciśniesz się teraz w spodnie o rozmiar mniejsze.

Jeśli lubisz ostrą paprykę, ale nie potrafisz jej jeść codziennie spróbuj niskowęglowodanowej diety – to na pewno bardziej praktyczny i mniej pikantny sposób na zmniejszenie poziomu insuliny.


 

www.fit.pl