Sposób na zdrowy uśmiech i świeży oddech

Szczoteczką nie wyczyścimy wszystkich miejsc dokładnie. Nić dentystyczna pomoże dotrzeć w miejsca, gdzie szczoteczka ma utrudniony dostęp
fit.pl
2010-08-10 00:00
Udostępnij
Sposób na zdrowy uśmiech i świeży oddech
Próchnica zazwyczaj rozwija się w przestrzeniach między zębami. To trudne do wyczyszczenia miejsca. Resztki pokarmu, które tam zalegają sprzyjają rozwojowi bakterii, które powodują próchnicę. Zalegające i gnijące jedzenie  to także przyczyna nieświeżego oddechu.
Skutecznym sposobem na dokładne dotarcie to tych miejsc jest nić dentystyczna, a nie wykałaczki jak robi to wiele osób. Drewnianym patyczkiem można pokaleczyć dziąsła.smile tekst

 Jak używać nici?
 
  • Oderwij kawałek nici o długości ok. 50cm. Okręć nić wokół środkowych palców obu dłoni, a następnie chwyć nić kciukami i palcami wskazującymi, tak, by między dłońmi pozostał kawałek nici o długości 2cm.
  • Wprowadź delikatnie nitkę między zęby.
  • Zawiń nitkę wokół jednego z zębów, tworząc z nici kształt litery C obejmującej ząb. Przesuwaj delikatnie w górę i w dół, sięgając również poniżej linii dziąseł.
  • Przechodząc do czyszczenia kolejnego zęba, odwiń z palców czysty kawałek nici.


Czyszczenie zębów nicią gwarantuje zdrowe zęby i dziąsła oraz świeży oddech o każdej porze dnia. Czyszczenie zębów za pomocą nici trwa chwilę. Pamiętaj, że nic nie zastąpi tradycyjnego mycia zębów. Nici dentystycznych możesz używać kilka razy w ciągu dnia po posiłku lub bezpośrednio po wyszczotkowania zebów.

www.fit.pl