fit.pl mobile logo

Wykorzystanie płyty grzewczej przy zdrowej diecie

Zdrowa dieta to klucz do dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. W jaki sposób możemy wprowadzić ją w życie? Przede wszystkim, warto zrezygnować z kupowanych gotowych posiłków (w tym oczywiście z fast foodów) i skupić się na ich samodzielnym przygotowywaniu. Wówczas mamy kontrolę nad ich jakością i smakiem. Ponieważ codzienne gotowanie wymaga wysiłku, z pomocą przychodzi odpowiednio wyposażona kuchnia. Coraz częściej spotkać można w niej płytę grzewczą.

Płyta grzewcza - jak ją wykorzystać przy zdrowej diecie?

Wśród płyt grzewczych, największą popularnością cieszą się indukcyjne. I nic dziwnego, gdyż pozwalają one przygotować posiłek znacznie szybciej niż inne płyty. Aby dania były smaczne i zdrowe, warto nastawić się na tzw. gotowanie na parze. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalny garnek z sitkiem – musimy pamiętać, aby kupić taki, w którym można gotować na płytach indukcyjnych. Przygotowywanie produktów opiera się na wykorzystaniu pary wodnej. Powstałe w ten sposób potrawy są przede wszystkim dietetyczne - nie wymagają one bowiem tłuszczu. Dzięki temu posiłek ma mniejszą zawartość kaloryczną, a także jest lekkostrawny. Poza tym, gotowanie na parze nie powoduje utraty witamin i mikroelementów z pożywienia, co ma miejsce w przypadku tradycyjnego gotowania. Zaletą jest także to, że cały proces może odbyć się bez użycia soli. Zamiast niej można na dnie naczynia umieścić aromatyczne zioła, którymi przesiąknie gotowane przez nas pożywienie. Przygotowany w ten sposób posiłek nie jest przesiąknięty wodą, lepiej więc czuć jego smak i zapach, ma także atrakcyjniejszy wygląd. Warto także dodać, że przygotowanie obiadu tą metodą jest szybkie, zajmuje do pół godziny, a jeśli skorzystasz z płyty indukcyjnej, czas ten ulegnie skróceniu. Gotowanie na parze usprawnia pracę w kuchni, gdyż nie wymaga zbyt wielu przygotowań.

Płyta grzewcza - jak wybrać tę właściwą?

Na rynku dostępne są różne płyty grzewcze. Płyta indukcyjna wyróżnia się tym, że najszybciej podgrzewa naczynia i doprowadza wodę do wrzenia. Z kolei płyta ceramiczna zużywa niewiele energii, jest bardzo elegancka i prosta do utrzymania w czystości. Płyty elektryczne tracą na popularności, część osób może jednak przekonać ich niska cena. Ostatnim wariantem jest płyta gazowa, dzięki której można zapewnić niskie koszty eksploatacji.

Którą z płyt wybrać? Aby podjąć decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważna jest aranżacja kuchni i względy wizualne. Dla wielu osób istotna będzie ich cena. Warto się zastanowić na czym nam zależy? Jeśli na szybkości gotowania, wówczas najlepszą opcją jest płyta indukcyjna. Jeśli zależy nam na szybkim montażu, świetnie sprawdzą się płyty elektryczne. Niezależenie od wybranego wariantu, należy zwrócić uwagę na jej producenta. Płyta grzewcza powinna być inwestycją na długie lata, a także zapewniać bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Dlatego warto kupić ją u pewnych producentów, jak chociażby Whirlpool. Oferuje on wiele propozycji i umożliwia wyszukiwanie właściwej płyty za pomocą specjalnych filtrów dostępnych na swojej stronie.

Płyty grzewcze a codzienne gotowanie

Rozwój techniki pozwolił stworzyć takie płyty grzewcze, które działają szybko i są intuicyjne w użyciu. Dzięki temu wzrasta motywacja do samodzielnego przygotowywania posiłków, co pozwala kontrolować ich jakość i smak. Polecane jest zwłaszcza gotowanie na parze, które przynosi wiele korzyści zdrowotnych, a dodatkowo jest szybkie i nie wymaga specjalnych przygotowań. Wybierając płytę grzewczą, dobrze jest wziąć pod uwagę różne czynniki i wybrać taki model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Aby mieć pewność co do jego jakości, warto poszukać płyty wśród sprawdzonych producentów, wśród których jest m.in. Whirlpool. Odpowiednio dobrana płyta grzewcza sprawi, że codzienność w kuchni stanie się przyjemniejsza - gotowanie będzie szybsze i bardziej efektywne. Dzięki wiedzy i świadomości będzie także znacznie zdrowsze i... smaczne!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl