fit.pl mobile logo

Co może oznaczać ból pleców?

Ból pleców jest z reguły spowodowany wadą postawy lub przemęczeniem, czasem jednak pojawia się z innych powodów. Zobacz z jakich...

Plecy bolą nas coraz częściej, a przyczyną tego z reguły jest wada postawy lub przemęczenie. Czasem jednak, takie dolegliwości mogą pojawiać się z innych, bardziej zagadkowych powodów.

Grzbiet

Gdy odczuwasz ból nagły, szarpiący lub przesuwający się, a na dodatek towarzyszy mu uczucie nadwrażliwości na dotyk, może to świadczyć o zapaleniu nerwów. W takiej sytuacji ból może trwać od kilku sekund, aż do kilku minut. Pomóc sobie możesz zażywając tabletkę przeciwbólową, lecz wizyta u lekarza jest konieczna.

Ból klatki piersiowej i grzbietu towarzyszący kichaniu oraz jednocześnie pojawiający się podczas chodzenia może mówić o demineralizacji kości. Przyczyną osteoporozy jest niedobór wapnia, witaminy D, bądź żeńskich hormonów płciowych. Takiego bólu nie wolno lekceważyć. Doraźnie pomóc może wzbogacenie naszej diety nabiałem i częste przebywanie na słońcu, jednak zalecana jest w tym przypadku konsultacja lekarska.

Lędźwia

W tej części może nam dokuczać ból tępy, promieniujący do brzucha i pachwiny. Może on oznaczać choroby układu moczowego, np. zapalenie nerek, pęcherza moczowego lub kamicę nerkową. Uśmierzyć ból mogą środki przeciwbólowe, nie wolno nam  jednak zapomnieć o wizycie u specjalisty, ponieważ nieleczone choroby układu moczowego grożą powikłaniami.

Szyja i kark

Przesuwający się, pulsujący ból  może być skutkiem przeziębienia lub grypy. Podobne dolegliwości pojawić się mogą przy zapaleniu stawów, kości  lub przy nadwyrężeniu mięśni szyi.

Tępy, uporczywy ból sygnalizuje przepracowanie i zestresowanie. Dolegliwość ta nie jest groźna, wystarczy trochę ruchu oraz odpowiednia dawka snu.

Sztywność szyi i silny ból karku mogą oznaczać poważne choroby (np. zapalenie opon mózgowych). Jeśli mamy dodatkowe dolegliwości, nudności, gorączkę i nadwrażliwość na światło, niezwłocznie powinniśmy się zgłosić do lekarza.

Bark

Efektem dużego napięcia nerwowego może być ból usytuowany po jednej stronie barku i towarzyszący mu ból głowy. W tej sytuacji pomaga zastosowanie aromaterapii.
Uciskający ból po jednej stronie to skutek nadwyrężenia mięśni barkowych poprzez długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji. Pomocna w tym przypadku będzie ciepła kąpiel oraz maść przeciwbólowa.

Krzyż

Strzykanie w krzyżu to dolegliwość częściej dotykająca kobiety, często towarzyszy bowiem menstruacji. Najlepszym sposobem na pozbycie się bólu są chłodne okłady.

Silny i nagły ból w krzyżu, szczególnie odczuwalny przy pochylaniu, może oznaczać wypadnięcie dysku. Należy wówczas położyć się i wziąć tabletkę przeciwbólową. Najbardziej jednak skutecznym sposobem pozbycia się tego bólu jest  masaż. Gdy i ta metoda zawiedzie, należy zgłosić się do lekarza.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl