fit.pl mobile logo

Dlaczego aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na zdrowie?

 Chyba każdy z nas zna powiedzenie „sport to zdrowie” – jednak niewielu wie, jak dużo jest w nim prawdy! Osoby aktywnie uprawiające sport z reguły posiadają atrakcyjną sylwetkę, która przykuwa uwagę. Jakie są inne zalety regularnej aktywności fizycznej poza walorami estetycznymi?

Sport to największy przeciwnik otyłości!

Na wstępie nie sposób nie wspomnieć o zalecie aktywności fizycznej, dla której zazwyczaj zaczynamy swoją sportową przygodę - a mianowicie o spalaniu tłuszczu. Obecnie panuje moda na bycie fit, czyli na zdrowy tryb życia. Wielu z nas jednak ulegnie pokusie i sięgnie po ciasto lub paczkę chipsów…

Takie małe „grzeszki” niosą ze sobą sporą dawkę energii, która może dodać nam nawet kilkaset kalorii. Jak zatem się ich pozbyć? Istnieje doskonały sposób, żeby ją spożytkować - aktywność fizyczna! Nawet zwykły popołudniowy spacer przyczynia się do spalenia zbędnych kalorii, nie mówiąc już o bieganiu, pływaniu czy jeździe na rowerze.

Zaleca się codziennie poświęcić przynajmniej 30 minut na aktywność fizyczną, aby odczuć jej dobroczynny wpływ na nasz organizm. Regularny ruch sprawi, że niechciane kalorie nie zmienią się w warstwę tłuszczu na brzuchu (tzw. oponkę), lecz wzmocnią naszą siłę i wytrzymałość oraz pozwolą zachować odpowiednią wagę ciała.

Inne ćwiczenia zalecane są dla kobiet, a inne dla mężczyzn. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu – zazwyczaj przedstawiciele każdej z płci stawiają przed sobą inne cele związane ze sportem. Panie chcą być szczupłe, a panowie umięśnieni, jednak dobry trener personalny na pewno doradzi każdemu właściwe rozwiązania ruchowe.

Ruchowa odporność – wybiegaj swoje zdrowie!

Następną bardzo istotną zaletą regularnego uprawiania sportu jest przeciwdziałanie chorobom. Jak każdy wie - lepiej jest zapobiegać niż leczyć. A nie ma skuteczniejszego i tańszego sposobu na uniknięcie wielu schorzeń niż sport!

Regularne uprawianie sportu ma zbawienny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu. Dzięki aktywności fizycznej zwiększa się pojemność płuc oraz maksymalny stopień wentylacji, przez co wolniej się męczymy podczas wysiłku, a to z kolei pozwala nam dłużej zachować siły. Nasze kości nabierają większej gęstości mineralnej, co wpływa bezpośrednio na ich mniejszą łamliwość i zmniejszone ryzyko zachorowania na osteoporozę.

Znacząco poprawia się również metabolizm oraz spada ryzyko zawału serca. Podczas uprawiania sportu zużywamy glukozę, dzięki czemu zapobiegamy lub zmniejszamy ryzyko zachorowania na cukrzycę. Mięśnie powiększają się i stają się wytrzymalsze, skutecznie chroniąc kości i stawy przed kontuzjami. Czy trzeba chcieć więcej?

Nie trzeba więcej… ale sport to daje!

Można w to nie wierzyć, ale ćwiczenia są doskonałym sposobem nie tylko na walkę o świetną sylwetkę, zdrowie fizyczne, ale także i psychiczne. Już samo dotlenienie organizmu, do którego dochodzi podczas aktywności fizycznej, świetnie wpłynie na nasze samopoczucie, na pewno łatwiej będzie nam także usnąć. To jednak nie wszystko - sport pozwala uporać nam się ze stresem, złym nastrojem, a nawet depresją!

Możliwe jest to dzięki endorfinom, czyli tzw. hormonom szczęścia, które są uwalniane w trakcie aktywności fizycznej. W tym samym czasie produkowana jest także serotonina, która wpływa na wzrost zadowolenia. Co więcej, obecność w organizmie tych hormonów odpowiada również za libido, prawidłowy sen, wzmożony apetyt (także na życie!) oraz zmniejszony poziom odczuwania bólu.

Pamiętajmy – ważna jest regularność

Warto zapamiętać, że sport uprawiany jedynie od czasu do czasu nie daje takiej satysfakcji i efektów, jak regularna aktywność fizyczna. Nie musimy trenować bardzo intensywnie lub bardzo często – wystarczy nam chociaż pół godziny ruchu dziennie, aby poprawić naszą figurę, zdrowie i samopoczucie.

Uwaga - wysiłek fizyczny w połączeniu z odpowiednią dietą oraz nawodnieniu organizmu przynosi niesamowite efekty!

 

Artykuł powstał przy współpracy z prosportowy.pl.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-
karolinaa12649126

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! https://zapodaj.net/5e8c439ce3fee.png.html https://zapodaj.net/40df115b4a78a.png.html

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl