Kolagen na stawy - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Z wiekiem w naszym organizmie zaczyna brakować kolagenu, czyli podstawowego budulca naszych stawów. W efekcie z wiekiem pojawia się problem z ruchomością stawów, towarzyszy temu ból oraz dyskomfort. W tym artykule znajdziesz, na co warto zwrócić uwagę, podczas zakupu nowego suplementu.
2021-12-14 00:00
Udostępnij
Kolagen na stawy - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Pochodzenie kolagenu na stawy

Na rynku jest bardzo duży wybór, jeśli chodzi o suplementy z kolagenem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakiego pochodzenia jest kolagen w danym produkcie. Przeważnie w tych tańszych suplementach znajdziemy kolagen wołowy lub wieprzowy. Wynika to z tego, że jest on łatwy i tani w pozyskiwaniu. Kolagen pochodzenia rybiego jest najbardziej zbliżony do ludzkiego kolagenu, dzięki czemu jest lepiej wchłanialny i daje widoczne efekty.

Metoda pozyskiwania kolagenu na stawy

Kolagen do suplementu można pozyskać metodą liofilizacji i hydrolizacji. Obydwie te formy są skuteczne i dają taki sam efekt, pod warunkiem, że ilość kolagenu w suplemencie jest odpowiednia. Kolagenu hydrolizowanego z reguły jest więcej, ze względu na to, że ulega on większemu poszatkowaniu i ma mniej aktywną postać. Kolagen liofilizowany zawiera peptydy sygnałowe, przez co jest bardziej aktywny i nie potrzeba spożywać go w tak dużych ilościach.

Formy suplementacji kolagenu

Kolagen na stawy jest dostępny w formie kapsułek do połknięcia i tabletek do ssania, jak również w postaci saszetek z proszkiem, czy shotów. Kolagen do picia jest najbardziej pożądany wśród konsumentów, ze względu na formę jego przyjmowania i ewentualne walory smakowe. Wybór formy spożywania jest tylko i wyłącznie uzależniony od osobistych preferencji.

Kolagen na stawy - przykładowe produkty i gdzie ich szukać

Przykładowe suplementy z kolagenem na stawy są wzbogacone o substancje dodatkowe, które wspierają kondycję stawów. Kolagen Pro w swoim składzie zawiera dużą dawkę witaminy C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu. Dodatkowo zawiera kompleks glukozaminy i chondroityny oraz kwas hialuronowy. Te substancje wspierają regenerację i pracę stawów. Suplement Kolagen Pro to kolagen pochodzenia rybiego i jest w formie saszetek z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie. Drugi przykładowy produkt to Kolagen MSM, który tak, jak jego poprzednik, jest kolagenem do picia, pochodzenia rybiego. Suplement ten stanowi źródło wartościowych substancji m.in. jodu, selenu, witaminy C, siarczanu glukozaminy i MSM. Obydwa wyżej wspomniane suplementy z kolagenem na stawy są pozyskane metodą hydrolizacji. Więcej informacji o kolagenie można znaleźć na stronie https://wybieramykolagen.pl.