fit.pl mobile logo

Len i chmiel w walce z menopauzą

Uderzenia gorąca, drażliwość, bezsenność, ciągłe wahania nastrojów, bóle głowy - to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów menopauzy. Za większość z nich odpowiada spadek stężenia estrogenów. Na szczęście jest ratunek na uciążliwe dolegliwości. To siła naturalnych składników, takich jak - len i chmiel

Kobieta kontra menopauza

Statystycznie ponad 90 proc. kobiet przekwita między 45 a 55 rokiem życia, co objawia się ostatnim krwawieniem miesiączkowym i zanikiem pełnej wydolności płciowej. Zmiany te związane są z obniżeniem produkcji estrogenów, żeńskich hormonów płciowych, produkowanych w jajnikach. Niestety, niedobór estrogenów wpływa na pogorszenie jakości życia kobiety, nie tylko pod względem psychicznym, ale przede wszystkim ze względu na dolegliwości fizyczne.

Z jakimi problemami borykają się kobiety w okresie menopauzy?


Do tych najpopularniejszych i najczęściej wymienianych należą uderzenia gorąca. Ten problem dotyka wielu kobiet w fazie przekwitania. Charakterystyczny objaw to przepływające przez całe ciało ciepło, szczególnie odczuwalne w rejonie szyi i głowy. Kolejne dolegliwości nękające kobiety to ciągłe rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nieuzasadnione tycie. Ponadto zmiany stężenia hormonów mają ogromny wpływ na ogólne samopoczucie oraz perspektywę postrzegania siebie. W wielu przypadkach prowadzi to do obniżenia nastroju i rozwoju objawów depresyjnych. Niestety, dolegliwości związane z klimakterium mogą towarzyszyć kobiecie nawet do 10 lat.

Dodatkowo niedobór estrogenów może skutkować wzrostem ryzyka niedokrwienia serca, podniesieniem poziomu cholesterolu, czy rozwojem miażdżycy.

 

menopauza

Lignany lniane - dobroczynne działanie lnu


Co len ma wspólnego z menopauzą? Okazuje się, że niewielkie ziarenka lnu mają ogromne możliwości. Największym ich skarbem są lignany lniane - tak zwane fitoestrogeny, czyli związki o budowie zbliżonej do żeńskich estrogenów.

Lignany pomagają kobiecemu organizmowi wyrównać poziom hormonów, a przede wszystkim łagodzą najbardziej uciążliwe dolegliwości menopauzy: rozdrażnienie, potliwość, uderzenia gorąca i złe samopoczucie. Oprócz tego chronią przed cukrzycą, osteoporozą czy zaburzeniami układu krążenia.

Dodatkowe wsparcie chmielu


Chmiel to nie tylko popularny składnik piwa. Ta wyjątkowa roślina wykorzystywana jest także w przemyśle farmaceutycznym ze względu na jej bogate właściwości. Ich głównym źródłem jest jej żeński kwiatostan - szyszki chmielu.  

Za dobroczynne działanie chmielu odpowiada 8-prenylnaryngenina (8-PN) – fitoestrogen, bliźniaczo podobny do tego obecnego w kobiecym organizmie. Jego działanie jest łagodne, ale wystarczająco skuteczne, aby minimalizować symptomy przekwitania.

Suplement, który łagodzi objawy menopauzy


W walce z klimakterium bardzo ważna jest zmiana stylu życia i odpowiednia suplementacja. Warto w tym okresie sięgać po środki bazujące na dwóch podstawowych składnikach łagodzących objawy menopauzy - lignanach lnianych i chmielu. To właśnie one stanowią podstawę preparatu Ligunin.

Ligunin, dzięki zawartości fitoestrogenów pochodzenia naturalnego, łagodnie uzupełnia braki w receptorach estrogenowych i tym samym redukuje uciążliwe objawy przekwitania. Środek pomaga w walce z takimi dolegliwościami, jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, problemy ze snem czy rozdrażnienie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl