Powróć do formy z piłką rehabilitacyjną

Piłka to nie tylko ciekawy przyrząd do ćwiczeń, ale również oryginalny mebel w naszym domu czy miejscu pracy. Siedząc na piłce możemy pracować przy komputerze w pozycji bezpiecznej i zdrowej dla naszego kręgosłupa, a także w chwilach odpoczynku oprzeć o nią stopy. To również doskonały przyrząd do ćwiczeń dla kobiet w ciąży. Warto wyposażyć się w piłkę rehabilitacyjną, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie, a także uchronić kręgosłup przed różnego rodzaju schorzeniami 
fit.pl
2013-07-01 00:00
Udostępnij
Powróć do formy z piłką rehabilitacyjną
Wybór odpowiedniej piłki nie jest trudny. Jeśli piłkę kupujemy dla siebie, możemy upewnić się, czy piłka rehabilitacyjna jest dla nas odpowiednia. Należy wykonać mały test. Siadamy na piłce, opierając stopy o podłoże, a następnie sprawdzamy jaki jest kąt pomiędzy naszym tułowiem a udami. Jeśli wynosi około 90 stopni, wybraliśmy dobry rozmiar piłki.

Poprawa siły mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę, kształtowanie mięśni brzucha, ud i pośladków oraz wzmocnienie grzbietu to tylko niektóre efekty ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną. Niezależnie od tego, czy leżymy czy siedzimy na piłce nasze mięśnie pracują, aby ciało mogło się na niej utrzymać. Wszystkie partie mięśni są zmuszone do wzmożonego wysiłku, dlatego piłka rehabilitacyjna pobudzi nasze mięśnie, rozciągnie je i wzmocni. Ćwiczenia na niej pozwolą odciążyć kręgosłup, dlatego są szczególnie polecane wszystkim tym, którzy mają problemy z kręgosłupem. Nie od dziś wiadomo, że piłka rehabilitacyjna korzystnie wypływa na samopoczucie kobiety w ciąży, ponieważ pozwala na odciążenie mięśni pleców i pomoże w pierwszym okresie porodu. W czasie skurczu można na niej podskakiwać, krążyć biodrami, aby złagodzić ból.

Pomysły na ćwiczenia są nieograniczone. Piłka rehabilitacyjna urozmaici nużące serie ćwiczeń gimnastycznych, które dotychczas wykonywaliśmy. Dzięki niej możemy kształtować każdą partię ciała w przyjemny i ciekawy sposób. Mnóstwo propozycji ćwiczeń, filmików z ćwiczeniami znajdziemy w internecie, dlatego co kilka tygodni możemy zmienić zestawy ćwiczeń i walczyć o piękny wygląd innych partii ciała. Ważne jest jedna kto, aby ćwiczenie powtórzyć kilka razy.

Piłka rehabilitacyjna to doskonały rekwizyt do ćwiczeń w domu, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia, ale można z powodzeniem ćwiczyć na niej na świeżym powietrzu. Sprawdzi się w trakcie sesji treningowej na trawie, tarasie czy plaży.

Piłka ukaże się lepszym pomysłem na prezent lepszy niż pudełko czekoladek niezależnie od płci i wieku obdarowywanego. Zapewni natychmiastową radość, dzięki endorfinom wydzielanym w trakcie aktywności fizycznej, a w dłuższej perspektywie zapewni piękną i zgrabną sylwetkę

 

www.ortopedyczny24.pl/

www.zdrowie.fit.pl