Problem nietrzymania moczu? Jest na to laser!

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak częstą przypadłością jest nietrzymanie moczu. Ten wstydliwy problem jest bardzo powszechny, dotyka nawet co drugiej Polki, a pojawia się już pomiędzy 30. i 40. rokiem życia. Może być wywołany przez osłabienie mięśni Kegla, rozciągnięcie pochwy po porodzie oraz przez zmiany hormonalne, dlatego najbardziej zagrożone są kobiety po urodzeniu dziecka i w okresie menopauzy. Nieprawidłowy kąt nachylenia cewki moczowej powstaje wskutek osłabienia mięśni dna miednicy oraz górnej ścianki pochwy 
fit.pl
2014-03-03 00:00
Udostępnij
Problem nietrzymania moczu? Jest na to laser!
Leczenie-nietrzymania-moczuW efekcie codziennemu wysiłkowi (schylaniu się, wchodzeniu po schodach itp.), a nawet atakom śmiechu lub kaszlu towarzyszy wstydliwe niekontrolowane wydalanie moczu. Ta przypadłość może być leczona chirurgicznie oraz regulowana hormonalnie. W ostatnich latach pojawiło się także zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązanie – bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny zabieg laserowy. Na czym polega?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na obkurczaniu ścian pochwy przy jednoczesnym pobudzaniu organizmu do zwiększenia aktywności śluzówki i namnażania włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za sprężystość mięśni. Macica jest w ten sposób znacznie wzmocniona, ściany pochwy ciaśniejsze i bardziej sprężyste, a ujście cewki moczowej znajduje się znów pod właściwym kątem. W ten sposób problem z nietrzymaniem moczu znika, gdyż wyeliminowana zostaje przyczyna tej nieprzyjemnej przypadłości. Jest to ważne nie tylko ze względu na brak poczucia komfortu i niski poziom samoakceptacji kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nieleczone osłabienie sprężystości macicy możne prowadzić do szeregu uciążliwych objawów: wad postawy, spadku libido, obniżenia narządów rodnych, a nawet wypadania macicy.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserowy? Przede wszystkim ma on nieinwazyjny charakter, a jego efekt jest pewny i długotrwały. Jeżeli nietrzymanie moczu jest wywołane przez zaburzenia hormonalne, przeprowadzenie zabiegu może sprawić, że problem nie wróci już nigdy. Wzmocnienie mięśni macicy zmniejsza również ryzyko wystąpienia nawrotu przypadłości po urodzeniu kolejnego dziecka. Warto pamiętać, że skutkiem zabiegu jest pobudzenie organizmu do regeneracji, efekt nie zależy zatem od środków farmakologicznych, które przecież nigdy nie są pozbawione skutków ubocznych. Wszystko to sprawia, że laserowa metoda leczenia nietrzymania moczu jest całkowicie bezpieczna i w pełni skuteczna. Efekt utrzymuje się po wykonaniu jednego tylko zabiegu, jeżeli jednak jest taka konieczność, można go powtórzyć.

Codzienna troska o zdrowie intymne z pewnością może opóźnić lub powstrzymać osłabienie mięśni Kegla, odpowiedzialnych za sprężystość pochwy. Zbawienne może być wykonywanie treningu intymnego polegającego na zaciskaniu mięśni dna miednicy w stałych odstępach czasu. W wielu przypadkach jednak osłabienie tych mięśni wiąże się z rozciągnięciem pochwy lub zaburzeniem gospodarki hormonalnej, a wtedy potrzebna jest pomoc lekarska. Laserowy sposób leczenia nietrzymania moczu może być najlepszym sposobem na rozwiązanie wstydliwego kłopotu.

Źródło: agklinik.com/oferta/ginekologia-estetyczna/laserowe-leczenie-nietrzymania-moczu

Weronika Holoniewska

www.zdrowie.fit.pl