Współczesnemu człowiekowi brakuje często odpowiedniej dawki ruchu, kontaktu z przyrodą, możliwości spontanicznego wyrażania wewnętrznych stanów emocjonalnych, bliskich i nieformalnych kontaktów z innymi ludźmi. Jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego jest korzystanie z usług oferowanych przez fitness kluby
fit.pl
2011-06-15 00:00
Udostępnij
Nauka fitness
W dużych miastach, gdzie tempo życia i pracy jest największe, ludzie narażeni są na przeciążenia psychiczne, stres, niewłaściwe odżywianie oraz deficyt ruchu.Wymienione tu czynniki mogą być przyczyną wielu dolegliwości określanych ogólnym mianem chorób cywilizacji.

Formy aktywnego odpoczynku, jakimi są ćwiczenia fitness, stanowią naturalne sposoby zachowania i przywracania zdrowia oraz równowagi.

Uczestnicząc w zajęciach oferowanych przez fitness kluby możemy:
- kompensować brak ruchu,
- neutralizować stresy i przeciążenia psychiczne,
- zapobiegać występowaniu szeregu chorób i dolegliwości,
- regenerować siły fizyczne i psychiczne,
- kształtować ciało i osobowość,
- zaspokajać różnorakie potrzeby,
- integrować się.

Korzyści wynikające z tego rodzaju aktywności ruchowej są tak duże, że warto poświęcać im swą uwagę, uczestniczyć w nich i upowszechniać je.
Aerobik to wspaniała forma aktywności fizycznej. Świetnie wpływa na samopoczucie i oczywiście sylwetkę.
...najtrudniej jest zacząć. Potem organizm szybko uzależni się od sportu, a Ty poczujesz się bardziej zrelaksowana. Regularne ćwiczenia pomagają nam spalać zbędny tłuszcz, wspaniale wzmacniają kondycję i kształtują mięśnie. Na każdych zajęciach ćwiczyć należy kolejno poszczególne partie ciała, co zapewni optymalne "zmęczenie mięśni".

Nauka różnych form ćwiczeń fitness musi być jednak poprzedzona zgłębieniem wiedzy na temat własnego organizmu, jego budowy, sposobu funkcjonowania, oceny jego realnych możliwości.

www.fit.pl