Sport jeśli jest uprawiany w poprawny sposób może poprawić zarówno kondycję, jak i samopoczucie. Jednak powinniśmy również wiedzieć coś na temat własnego metabolizmu, w szczególności równowagi kwasowo-zasadowej i mieć to na uwadze podczas wykonywania ćwiczeń.
fit.pl
2015-03-18 00:00
Udostępnij
Sport jest ważny gdy jest rozważny

Dr Peter Jentschura wraz z synem Rolandem Jentschurą opracowali główne zasady, których przestrzeganie okazało się korzystne w przypadku najlepszych sportowców, na przykład z austriackiego zespołu narciarskiego i słynnych na całym świecie grup kolarskich. Te trzy zasady są następujące: 

1. "Przed rozpoczęciem ćwiczeń uzupełnij zasadotwórcze minerały"
2. "Po zakończeniu ćwiczeń zastosuj zasadotwórcze oczyszczanie"
3. "Następnie poddaj się stałej regeneracji zasadowej i zasadotwórczej."


Powyższe zalecenia są równie istotne dla tych, którzy sport uprawiają jedynie dla przyjemności, jak również dla zawodowców. Im więcej sportu uprawiasz, tym bardziej powinieneś się do nich stosować.

rehabilitacja2


Ruch ciała i mięśni wspomaga perystaltykę jelit, a szczególnie przepływ krwi. Gdy mamy zbyt mało ruchu, krew płynie za wolno i nie jest w stanie transportować wystarczającej ilości tlenu i substancji odżywczych do komórek, a to z kolei oznacza, że zbyt niewielkie ilości kwasu węglowego są usuwane z komórek. Wówczas organizm szybko zostaje zakwaszony.


Podczas wykonywania nadmiernych i w niektórych przypadkach zbyt forsownych ćwiczeń, produkowany jest kwas mlekowy, kwas octowy i kwas moczowy. Nasz organizm nie jest zdolny do metabolizowania takiej nadwyżki kwasów. Wyniki są odczuwalne między innymi w postaci pieczenia, bólu, bólu mięśni. Zarówno nadmierny wysiłek fizyczny, jak i niewystarczające ćwiczenia mogą prowadzić do nadmiernej kwasowości.


Prawidłowe odżywianie się ma szczególne znaczenie dla profesjonalnych sportowców. Niestety dzisiejszy styl życia sprawia, że trudno zerwać ze złymi nawykami dotyczącymi nadmiernego spożywania kwasotwórczych produktów takich jak mięso, dania gotowe, cukier, słodzone napoje czy sól kuchenna. Równie szkodliwe działanie ma nikotyna, alkohol i zanieczyszczenie środowiska. W wyniku tych kwasów i toksyn, a także kwasów tworzących się poprzez zbyt intensywny wysiłek fizyczny, wielu sportowców osiąga stan nadmiernego zakwaszenia zbyt wcześnie, co negatywnie odbija się na ich wynikach. 


Można temu zapobiec stosując zapobiegawczą mineralizację, alkaliczne oczyszczanie, a także ciągłą regenerację. Poprawi to zarówno zdrowie, jak i osiągnięcia sportowców.

Prawidłowo skonstruowana dieta powinna składać się w 80% z zasadotwórczych, a w 20% z kwasotwórczych produktów. Zasadotwórcze produkty to między innymi: warzywa, ziemniaki, owoce, nasiona, pędy, orzechy, herbatki ziołowe, aromatyczne i owocowe preparaty WurzelKraft i MorgenStund, soki warzywne, itd. Do Kwasotwórczych produktów należą mięso, kawa, alkohol, mleko i produkty mleczne, wyroby cukiernicze, wyroby z mąki pszennej, itd.


Ważne jest, aby ćwiczyć regularnie. Im częściej ćwiczysz, tym niższy poziom nagromadzonego kwasu. Z jednej strony, poprawa krążenia dostarcza organizmowi więcej tlenu do produkcji energii. Zmniejsza się ilość kwasu powstałego w mięśniach, które wykonują ćwiczenia, gdyż ma miejsce produkcja energii. Z drugiej strony, w wyniku poprawy krążenia, będącej efektem regularnych ćwiczeń, wzrasta eliminacja kwasów. Dlatego właśnie podczas ćwiczeń powinno się nosić Zasadowe Skarpety. Usuwają one kwasy gromadzące się w organizmie podczas ćwiczeń. Skuteczność i dobroczynne właściwości skarpet zasadowych zostały już udowodnione np. podczas maratonów.

dr Jolanta Ignaszewska-Kühbauch

www.fit.pl

 

Zapraszamy na najbliższe seminarium

 

21 i22.03 we WROCŁAWIU ODBĘDZIE SIĘ CIEKAWE SEMINARIUM „OCZYSZCZANIE DROGĄ DO ZDROWIA" "ZAKWASZENIE ORGANIZMU, A CHOROBY CYWILIZACYJNE” "UTRZYMANIE RÓWNOWAGI KWASOWO-ZASADOWEJ W SPORCIE"

 

w programie seminarium :

 

wykłady dr h.c. P. Jentschura

- pokaz produktów marki Jentschura oraz ich zastosowanie w odkwaszaniu organizmu,

- warsztaty kulinarne z degustacją potraw,

- pokaz zabiegów kosmetycznych z użyciem produktów Jentschura,

- możliwość zakupu produktów, a także książki „Oczyszczanie drogą do zdrowia”

- spotkania z autorem, sesja pytań

 

wiecej informacji

 

http://naturaph.pl/