Polacy opracowali innowacyjną koszulkę poprawiającą postawę

Siedzący tryb życia staje się coraz bardziej powszechny, co prowadzi do wielu problemów zdrowotnych, zwłaszcza związanych z kręgosłupem. Z badań przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do częstości przyczynę przewlekłych schorzeń w Polsce. Problem ten dotyczy aż 85 proc. populacji, a głównym winowajcą jest garbienie się.
Ilona WIlk
2024-05-23 11:11
Udostępnij
Polacy opracowali innowacyjną koszulkę poprawiającą postawę

Innowacyjna koszulka od polskich specjalistów

Polacy z firmy eplecy.pl, pod kierownictwem Wojciecha Wojtuszko, opracowali nowatorską koszulkę, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Koszulka ta, dzięki swojej elastycznej strukturze, wymusza prostą sylwetkę i jest przełomowym rozwiązaniem zarówno na polskim, jak i światowym rynku.

Problemy z kręgosłupem

Bóle pleców, szczególnie dolnej części, są jednymi z najbardziej uciążliwych problemów zdrowotnych. Badania GUS pokazują, że bóle te dotyczą około 26 proc. Polaków, przy czym najwięcej osób z tej grupy jest w wieku 30-49 lat. Problem ten nasila się przez siedzący tryb życia, który obciąża kręgosłup i osłabia mięśnie podtrzymujące.

Koszulka jako rozwiązanie problemu

Wojciech Wojtuszko podkreśla, że najlepszym sposobem na walkę z garbieniem się jest ruch. Niemniej jednak, w dzisiejszych czasach, kiedy większość pracy odbywa się przed ekranem, ciężko jest utrzymać odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Dlatego koszulka prostująca od eplecy.pl może okazać się pomocna. Noszenie jej przez kilkadziesiąt minut dziennie może znacząco poprawić postawę.

Działanie koszulki

Koszulka została zaprojektowana tak, aby nie była zbyt ciasna ani sztywna. Jej konstrukcja, szwy oraz dodatkowe materiały sprawiają, że użytkownik automatycznie prostuje się, gdy ją nosi. Dzięki temu wyrabia się nawyk dbania o postawę, co jest korzystne nie tylko dla ciała, ale i dla ogólnego zdrowia.

Prace nad produktem i plany na przyszłość

Prace nad koszulką obejmowały stworzenie ponad stu prototypów, które były testowane przez specjalistów i ich pacjentów. Produkt jest szyty wyłącznie w Polsce, jednak w planach jest jego ekspansja na rynki zagraniczne, m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec i krajów skandynawskich. Wojciech Wojtuszko zaznacza, że koszulka ma potencjał, aby stać się globalnym produktem, pomagającym ludziom na całym świecie dbać o prawidłową postawę.

Polska innowacja w postaci koszulki prostującej jest doskonałym przykładem na to, jak technologia i kreatywność mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia. Dzięki takim rozwiązaniom możemy skutecznie walczyć z problemami kręgosłupa, które dotykają coraz większą liczbę osób.

 
na podstawie materiałów z newserii