fit.pl mobile logo

7 sposobów na uniknięcie nudy w siłowni

Nawet największym pasjonatom siłowni zdarzają się chwile znudzenia. Przedstawiamy kilka sposobów na to, by treningi były bardziej interesujące i nie odechciało nam się ćwiczyć

Nawet największemu pasjonatowi ćwiczeń w fitness klubie zdarzają się czasem chwile zwątpienia. Powody mogą być różne – a to sprawy zawodowe, a to zwykłe znudzenie powtarzającymi się ćwiczeniami. Na szczęście jest sposób na to, by ćwiczenia były bardziej interesujące i nie odechciało nam się trenować.

Oto kilka trików:

1. Rób ćwiczenia kardio

Nie samym dźwiganiem żelastwa żyje człowiek. A jeśli twoim celem jest spalenie tłuszczu, ćwiczenia kardio są wręcz wskazane. Zamiast męczyć się godzinami na tej samej maszynie, zrób sobie 10-15 minutowy przerywnik np. na bieżni, potem na maszynie eliptycznej i na rowerku. Takie przerywniki sprawią, że czas będzie ci płynął szybciej, a poza tym zmusisz do pracy różne partie mięśni i unikniesz przeciążeń, które mogą się zdarzyć w przypadku trenowania cały czas na tej samej maszynie.

2. Zmień kolejność ćwiczeń

Nie tylko pozwoli ci to zwalczyć rutynę, ale przyniesie też inne korzyści. Jeśli podczas typowego treningu zaczynasz np. od podnoszenia wolnych ciężarów, by później usiąść na tzw. izolowanych maszynach, odwróć kolejność. Po pierwsze będziesz miał urozmaicenie, a po drugie twoje mięśnie, zaprawione podczas ćwiczeń izolowanych, będą musiały pracować trochę mocniej przy dźwiganiu wolnych ciężarów. To może wymagać dźwigania trochę lżejszych ciężarów, żeby uniknąć kontuzji.

3. Zrób sobie zawody

Załóż się z kumplem, że przebiegniesz na bieżni kilka kilometrów w określonym czasie albo zróbcie zawody, polegające na tym, kto podniesie więcej razy określony ciężar. Niech przegrany stawia kolację. Twój trening stanie się dzięki temu ciekawszy i zabawny.

4. Wzmocnij swoją siłę

Wiele osóćwiczących po to, by mieć duże mięśnie, preferuje 8-12 powtórzeń dla danego ćwiczenia. Tak naprawdę nie jest to dobry sposób, nie tylko z tego powodu, że może się znudzić. Spróbuj zrobić sobie odmianę. Po 6-8 tygodniach ćwiczeń w systemie 8-12 powtórzeń, sięgnij po maksymalny ciężar, jaki możesz unieść i zrób 2-5 powtórzeń. Będziesz zdziwiony, jakie efekty przyniesie to urozmaicenie po kilku tygodniach.

5. Weź udział w zawodach

Tak, to nie pomyłka. Ćwiczysz przecież w jakimś celu. Jeśli jest to osiągnięcie idealnej sylwetki, ćwicz dotąd, aż będziesz zadowolony ze swojego wyglądu i zaprezentuj potem swoje zdjęcie np. w naszym portalu w dziale FIT Fotka. Jeśli ćwiczysz po to, żeby mieć doskonałą kondycję, wystartuj w np. w zawodach dla biegaczy - amatorów. Nie musisz od razu wygrywać, ale jeśli już uda ci się wystartować, będziesz miał satysfakcję, że udało ci się tego dokonać. Mając konkretny cel, będziesz miał motywację do ćwiczeń.

6. Znajdź partnera do ćwiczeń

Łatwiej wybrać się do siłowni, jeśli umówisz się z kimś na wspólny trening. Pójdziesz nawet wtedy, jeśli nie będzie ci się chciało, choćby z tego względu, by nie zawieść kolegi. A najgorzej zawsze wyjść z domu. Obyś tylko nie uzależnił pójścia na siłownie od tego, czy twój kolega również idzie. Ma to być dla ciebie wsparcie, a nie konieczny warunek.

7. Zrób sobie przerwę

Jeśli siłownia wydaje ci się nudna i nie chce ci się ćwiczyć, może to oznaczać, że po prostu potrzebujesz przerwy. Przetrenowanie jest jednym z najczęstszych powodów tego, że ludziom nie udaje się osiągnąć głównego celu ćwiczeń, czyli ładnej sylwetki i dobrej kondycji. Zastanów się, jak wyglądały twoje ćwiczenia przez ostatnie pół roku. Jeśli nie zrobiłeś sobie w tym czasie ani razu choćby jednego, pełnego tygodnia przerwy, najwyższy czas, żebyś to zrobił. Odpocznij solidnie, a po tygodniu z chęcią wrócisz do siłowni.

Jeśli urozmaicisz sobie twój pobyt w siłowni, nie stracisz zapału, ani ci się nie znudzi. Urozmaicaj swój trening przynajmniej co cztery tygodnie, a na pewno nie odechce ci się ćwiczyć.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl