fit.pl mobile logo

Aktywność tygodnia: golf

Gra w golfa ostatnio bije rekordy popularności, jako jeden z najmodniejszych i najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu. Przy golfie załatwiane są nie tylko sprawy biznesowe, ale toczy się także życie towarzyskie. Jednak nie zapomniajmy, że golf to również doskonały sposób na zadbanie o naszą kondycję fizyczną.
Gra w golfa ostatnio bije rekordy popularności, jako jeden z najmodniejszych i najlepszych sposobów spędzaniagolf1 wolnego czasu. Przy golfie załatwiane są nie tylko sprawy biznesowe, ale toczy się także życie towarzyskie. Jednak nie zapomniajmy, że golf to również doskonały sposób na zadbanie o naszą kondycję fizyczną.

Pierwsze kroki w tym gentelmeńskim sporcie nie wymagają żadnych przygotowań, zakupów, wydatków. Wystarczy sama chęć, odpowiednia ilość czasu i, co bardzo istotne, położone niedaleko pole golofwe. Początkowo koszty nie są duże, a obsluga takiego miejsca jest zazwyczaj życzliwa i na pewno chętnie pomoże przy wybraniu odpowiedniego sprzętu.

Sama gra polega na wbiciu piłeczki do dołka możliwie najmniejszą ilością udeżeń, odpowiednio dobranymi kijami. Kije golfowe są przystosowane do trzech podstawowych elementów gry w golfa. Pierwszy element to uderzenie z TEE. Drugi gra na FAIRWAY'u. Trzeci gra na GREEN'ie.

TEE to nazwa miejsca z którego się rozpoczyna grę na każdym dołku. Potrzebny jest tu kij, którym można uderzyć piłkę tak by poleciała bardzo daleko.golf2 Wykorzystywane w tym elemencie gry kije to DRIVER lub WOOD. Na FAIRWAY'u najczęściej gra się kijem IRON.

Golf nie wymaga od grającego specjalnych predyspozycji. Jeśli jesteśmy ogólnie sprawni fizycznie – to możemy grać. Golf wymaga co prawda długich spacerów (jedna runda to około 8-10 kilometrów), ale to nie powinno nikomu zaszkodzić. Wręcz odwrotnie, długi spacer na polu jest często jedynym spacerem na jaki mamy ochotę. Jeśli natomiast ktoś nie może pokonywać tak długich dystansów może wypożyczyć melex i zamiast spaceru jeździć nim po polu.

Jest to sport dla ludzi w każdym wieku. Grać mogą dzieci, nastolatkowie, dorośli a także ludzie w podeszłym wieku. Nie ma to żadnego znaczenia. Dopóki możemy uderzyć piłkę kijem i póki widzimy, gdzie leci nasza piłka dopóty możemy grać w golfa. Dla każdego przedziału wiekowego producenci sprzętu opracowali specjalne rodzaje kijów mające na celu ułatwić i uprzyjemnić grę.
 

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl