To już teraz. Czas zacząć trenować na plażę

Początek wakacji to czas, w którym plaże gwałtownie zapełniają się żądnymi słońca turystami. Jednak nie wszyscy mają wystarczająco dużo odwagi, aby zrzucić bluzkę i pokazać, gromadzone od zimy, datkowe kilogramy. Dlatego o formę na plażę warto zacząć dbać już teraz
fit.pl
2013-07-26 00:00
Udostępnij
To już teraz. Czas zacząć trenować na plażę

Dla tych, którzy nie grzeszą odwagą i dla tych, którzy mają jej pod dostatkiem, ale chcą jeszcze dopracować szczegóły, przedstawiamy zestaw idealny dla przyszłych plażowiczów. Czas więc wziąść się za siebie, bo gorące słońce i plażowe przyjemności długo nie będą czekać.

Ćwiczenie 1 – przenoszenie ciężaru z nogi na nogę (2 serie po 24 powtórzenia)

Bierzemy do rąk jeden hantel i stajemy wyprostowani. Lewą nogę odstawiamy do zewnątrz, przenosząc jednocześnie ciężar ciała na tą stronę. Ruchowi nogi towarzyszy podniesienie w górę hantla (pamiętając o wyprostowanych plecach). Następnie wracamy do pozycji wyprostowanej, opuszczając w tym samym czasie hantel. To samo robimy z drugą nogą. Przeniesienie ciężaru na obie nogi stanowi jedno powtórzenie.

Ćwiczenie 2 - wymach jednej nogi (3 serie po 12 powtórzeń na każdą nogę)

Pozycja wyjściowa w tym wypadku to pochylenie się do przodu (z ciężarkiem w rękach) oraz delikatnie cofnięta prawa noga. Noga idzie w tył, ręce w górę, aż do momentu, gdy noga i ręka stworzą linię prostą. W tym ćwiczeniu najważniejsze jest utrzymanie równowagi.

Ćwiczenie 3 – pompki ze spacerkiem (3 serie po 10 pompek)

Pochylamy się i kładziemy ręce na podłodze. Ćwiczenie polega na przesuwaniu rąk do przodu i zejściu do pozycji, w której wykonamy jedną pompkę. Następnie przesuwamy ręce do tyłu. Cofając się unosimy tułów, aby wrócić znów do pozycji pionowej. Jeśli zrobienie tradycyjnej pompki jest zbyt trudne, możesz przyklęknąć na oba kolana i unieść stopy w gorę – „damskie pompki” są łatwiejsze i poleca się je dla początkujących oraz osób, które mają problem z nadwaga.

Dzięki tym ćwiczeniom i intensywnym treningom połączonym z odpowiednią dietą o swój wygląd na plaży możesz być spokojna.

www.fit.pl