Nawet na plaży możesz popracować nad swoją formą, choćby po to, by się zbytnio nie rozleniwić. A że na piasku nie ma takiej stabilności, jak na twardym podłożu, twoje mięśnie będą pracowały mocniej
fit.pl
2015-06-29 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia do wykonania na plaży

Wystarczy, że poświęcisz na te ćwiczenia 15 minut dziennie, a po urlopie na pewno zauważysz efekty.

Ćwicz najlepiej na miękkim piasku, niezbyt blisko wody, bo tam piasek jest twardszy i istnieje ryzyko uszkodzenia stawów. Na twardszym piasku możesz co najwyżej biegać. Wybierz płaski kawałek plaży z miękkim piaskiem i do dzieła. Wykonaj po dwa powtórzenia każdego ćwiczenia, robiąc 30-sekundowe przerwy po każdym powtórzeniu i 60-sekundowe odstępy między ćwiczeniami.

Przedstawione poniżej ćwiczenia wzmacniają m.in. mięśnie czterogłowe uda, pośladki, łydki i ścięgna.
cwiczenia na plazy 1
Ćwiczenie nr 1

Stań na jednej nodze. Wybij się, podskocz najwyżej jak możesz, podnosząc równoczesnie jak najwyżej kolano drugiej nogi i wyląduj na tej samej nodze, na której zaczynałeś wyskok. Wykonaj pięć podskoków na każdej nodze.

cwiczenia na plazy 2

Ćwiczenie nr 2

Stań na lekko ugiętych nogach i pochyl tułów trzymając ręce przed sobą na wysokości ud. Pochyl się w prawo, zegnij kolano i postaraj się dotknąć dłonią podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na lewą stronę. Kontynuuj do momentu, aż wykonasz po cztery skłony na każdą stronę.

cwiczenia na plazy 3

Ćwiczenie nr 3

Rozstaw stopy mniej więcej na szerokość ramion, ugnij kolana, załóż ręce za uda. Podskocz i postaraj się wylądować na jednej nodze na ugiętym kolanie, z wypiętymi pośladkami. Przy podskoku rozłóż ręce, co pozwoli ci utrzymać równowagę. Spróbuj ustać przez klika sekund, wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie, lądując na drugiej nodze. Wykonaj po cztery powtórzenia na każdą nogę

cwiczenia na plazy 4

Ćwiczenie nr 4.

Rozstaw stopy mniej więcej na szerokość ramion i ugnij kolana, tak by uda były równoległe do podłoża. Trzymaj plecy prosto. Załóż ręce za kark i podskocz tak wysoko, jak zdołasz. Wróć do pozycji wyjściowej i od razu powtórz ćwiczenie. Wykonaj pięć powtórzeń.

www.fit.pl