fit.pl mobile logo

Czy suplementy diety są bezpieczne dla sportowców?

Intensywne treningi to duże obciążenie dla organizmu. Podczas ćwiczeń nie tylko zwiększa się nasze zapotrzebowanie na płyny i energię, ale również na cenne witaminy i mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rozwiązaniem tego problemu wydają się być suplementy diety. Jednak czy dla osób uprawiających sport są one w 100 % bezpieczne? Jak wybrać odpowiedni suplement?

Trudna decyzja – wybór idealnego suplementu

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, intensywnie trenujesz lub jesteś zawodowym sportowcem z pewnością nie raz zastanawiałeś się jak możesz wspomóc swój organizm przed, w trakcie i po treningu. Na rynku znajduje się wiele suplementów diety, które ddykowane są osobom aktywnym. Jak jednak wybrać ten odpowiedni?
Przy wyborze kieruj się przede wszystkim potrzebami swojego organizmu, intensywnością treningu oraz składem produktu. Staraj się wybierać preparaty naturalne, gdyż składniki w nich zawarte na ogół przyswajają się zdecydowanie lepiej od ich syntetycznych odpowiedników. Pamiętaj również, aby pod żadnym pozorem nie nadużywać suplementów - może przynieść to więcej szkody niż pożytku. Nawet pozornie bezpieczne preparaty stosowane w nadmiarze mogą powodować spadek wydolności fizycznej podczas treningu czy zaburzenia homeostazy organizmu.

W okresie wzmożonej aktywności fizycznej warto także zwrócić szczególną uwagę na jakość i ilość spożywanych przez nas posiłków. Najlepiej zasięgnąć porady doświadczonego dietetyka, który opracuje dla nas indywidualny program żywieniowy uwzględniający nasze preferencje, stopień aktywności fizycznej oraz styl życia. Jako uzupełnienie diety dietetyk może również zaproponować zażywanie suplementów diety.

Suplementy diety - bezpieczne czy nie?

Sięgając po suplementy diety często obawiamy się, że ich zażywanie spowoduje wystąpienie niekorzystnych skutków ubocznych. Jednym z nich, szczególnie istotnym dla osób profesjonalnie uprawiających sport może być oskarżenie o doping wynikające z niewłaściwego składu preparatu.  Z tego też powodu warto wnikliwie przyjrzeć się stosowanemu przez nas produktowi. Wybieraj jedynie te które zostały poddane rygorystycznym testom antydopingowym. Do takich suplementów zaliczają się suplementy diety firmy Duolife. Bezpieczeństwo ich stosowania wykazał ekspert w swej dziedzinie Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Kolonii. Zaaprobował on stosowanie suplementów diety DuoLife Collagen i Prostik jako wolnych od substancji zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową. Oznacza to, że mogą być one stosowane bez obaw, nawet przez osoby zawodowo uprawiające sport. Pamiętaj, aby zawsze wybierać tylko sprawdzone suplementy. Tylko w ten sposób masz pewność, że substancje czynne w nich zawarte będą skuteczne w działaniu i bezpieczne w użytkowaniu.

 

W jakie suplementy warto zainwestować?

Prócz suplementów dedykowanych dla osób aktywnych fizycznie takich jak odżywki węglowodanowe czy białkowe rozważ stosowanie preparatów witaminowych i wzmacniających. W trosce o swoje kości i stawy zaopatrz się w Prostik oraz Collagen DuoLife. Dlaczego warto o nie zadbać? Pamiętajmy, że to właśnie one stanowią podporę organizmu i odpowiadają za jego sprawność ruchową. Wyczerpujące treningi mogą natomiast osłabiać ich siłę narażając na liczne urazy.

Rozwiązaniem tego problemu jest suplement diety w kapsułkach Prostik. Pozwala on utrzymać stawy, kości i naturalny kolagen oraz ekstrakty m.in. z korzenia arcydzięgla czy kory wierzby, które skutecznie zwiększają elastyczność stawów, a także wpływają na utrzymanie prawidłowej funkcji kości i mięśni. Prostik sprawdzi się zarówno dla osób młodych jako działanie prewencyjne, jak i starszych, gdyż opóźnia procesy starzenia się. Co więcej wykazuje również działanie regenerujące uszkodzoną chrząstkę stawową. Aby wspomóc jego działanie stosuj uzupełniająco Collagen DuoLife. W jego składzie znajdziesz m.in. kolagen morski wzbogacony w szereg antyoksydantów pochodzących z aceroli i owoców mango. Produkt ten zapewnia optymalne funkcjonowanie chrząstki stawowej i kości, a także wpływa na utrzymanie elastyczności i jędrności skóry przeciwdziałając starzeniu się.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
amon10

Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
paulina1e14

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
axf80958

Spoglądasz z niechęcią w lustro? Chcesz pozbyć się kompleksów, lub być królem/królową plaży przyszłego lata i nie tylko? Znam świetną osobę, która sprawi, że twoja sylwetka odmieni się na lepsze. Igor Mieńkowski-trener dzięki któremu dziewczyny na ulicy oglądają się za mną, a nie ja za nimi, tak jak to było wcześniej, gdy go jeszcze nie znałem. Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i ciesz się odpowiednim pakietem, ułożonym indywidualnie dla ciebie. Przykładowe opinie:"Najbardziej skuteczny trener. Dzięki PAKIETOWI DZIK każdy mężczyzna może wreszcie wyglądać jak prawdziwy, męski facet."- STREFA MOCY HERKULES - FITNESS SIŁOWNIA SPA "PAKIET DZIK to najlepsze rozwiązanie dla faceta w każdym wieku."- MUSLCEPOWER- TWÓJ SKLEP Z ODŻYWKAMI www.igortreneronline.pl Wejdź! Dla nowych użytkowników konkurs! Zakup dowolny pakiet i zdobądź szansę na wygranie 10 000 zł. Połącz przyjemne z pożytecznym! Dołącz już dziś! Jeśli masz jakieś pytania, możesz liczyć na moją pomoc!!!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl