Dieta oczyszczająca ma wiele zalet – przywraca blask skórze, dodaje energii, poprawia nastrój. Powoduje, że nie jesteśmy już tak senne i ospałe. To doskonałe rozwiązanie na wiosenę
fit.pl
2010-04-14 00:00
Udostępnij
Ekspresowa dieta oczyszczająca
detox dietZanim przystąpimy do wyboru diety oczyszczającej warto pamiętać, że tego typu diety mogą stosować jedynie osoby zdrowe! Przeciwwskazaniami do stosowania tej diety są: choroby układu pokarmowego, moczowego i krążenia, a także ciąża i karmienie piersią.

Ekspresową dietę oczyszczającą możesz zastosować na przykład po świątecznym przejedzeniu, po urlopie, kiedy często jada się nieregularnie i byle co, kiedy czujesz się ociężała, zmęczona, ospała.

W czasie diety unikaj potraw ciężkostrawnych, używek i żywności przetworzonej.

Dieta na 10-14 dni

Przez pierwsze dwa-trzy dni jedz warzywa i owoce (suszone i gotowane), a także pij sok ze świeżo wyciśniętych owoców lub warzyw. Od czwartego dnia diety włącz do swojego jadłospisu ½ litra dziennie fermentowanych produktów mlecznych, takich jak: kefir, jogurt naturalny, maślanka. Od szóstego dnia możesz sięgnąć po grube kasze, ryż dziki, płatki i otręby.

Ósmego dnia w twoim jadłospisie może pojawić się także chudy ser. Od 10 dnia wprowadź do menu porcję gotowanej ryby lub chude mięso drobiowe.

Po 14 dniach powinnaś poczuć się lekko i świeżo. Dieta pozwala na usunięcie nadmiaru wody z organizmu, dzięki czemu pozbędziesz się uczucia ciężkości, a nawet worków pod oczami. A twoja skóra stania się jędrniejsza i gładsza.

www.fit.pl