Jak mądrze robić zakupy i ograniczyć cukier w diecie - przegląd najlepszych aplikacji zakupowych

Każdego roku świadomość Polaków temacie w zdrowego odżywiania rośnie. Jest to z pewnością dobry prognostyk na przyszłość, ponieważ wiedza zdobyta w tej dziedzinie będzie miała przełożenie na inne aspekty naszego życia. W jaki sposób robić mądre zakupy oraz ograniczyć cukier w diecie?
2021-12-29 00:00
Udostępnij
Jak mądrze robić zakupy i ograniczyć cukier w diecie - przegląd najlepszych aplikacji zakupowych

Najważniejsze zasady mądrych zakupów

Jedną z pierwszych zasad jest wyzbycie się impulsywnych zakupów. To właśnie wtedy wydajemy najwięcej pieniędzy na rzeczy, które finalnie nie są nam potrzebne. Idąc do sklepu, warto mieć przygotowaną wcześniej listę, aby nie tylko nie pominąć żadnego ważnego produktu, ale również nie wychodzić poza zakres listy. Dodatkowo warto chodzić na zakupy będąc najedzonym. Bardzo często zachodzi wtedy chęć kupienia jedzenia o słabej jakości, aby chwilowo zaspokoić głód.

W jaki sposób ograniczyć spożycie cukrów w diecie?

Najprostszym sposobem na ograniczenie cukru w diecie jest przeanalizowanie dotychczasowych produktów, które spożywamy regularnie. Z całą pewnością znajdziemy tam sporo produktów, które zawierają mnóstwo cukrów, a my nie jesteśmy nawet tego świadomi. Po wykryciu tego rodzaju problemów należy podjąć jedną z trzech decyzji. Jedną jest totalnie zrezygnowanie z produktu. Drugą jest znalezienie zamiennika z mniejszą ilością cukru. Trzecią będzie spożywanie tego produktu, ale ze znacznie mniejszą częstotliwością. Wprowadzając takie zmiany do diety, możemy bardzo pozytywnie wpłynąć na zmiany, które będą zachodziły w naszym organizmie.

koktajle-z-awokado4

Najlepsze aplikacje zakupowe

Pierwszą aplikacją przydatną w zakupach jest jedna z najpopularniejszych porównywarek cenowych w Polsce, czyli Ceneo. W ciągu kilkunastu sekund jesteśmy w stanie zobaczyć cenę interesującego towaru z różnych sklepów internetowych. Efekt? Kupimy produkt w najlepszej cenie dostępnej na rynku.

Drugą aplikacją jest Goodie, czyli miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo zniżek oraz informacji o wyprzedażach. Warto wyrobić sobie nawyk odwiedzania tego typu aplikacji w celu sprawdzenia, czy nie ma dostępnych zniżek w sklepie, w którym kupujemy. Dzięki temu bardzo często jesteśmy w stanie kupić towar po atrakcyjnym upuście.

zdrowe-zakupy

Gazetkowo.pl to świetne miejsce na przeglądanie najnowszych gazetek promocyjnych z najpopularniejszych sklepów. Dla przykładu gazetka promocyjna Biedronka posiada najbardziej aktualne informacje o promocjach oraz rabatach, które mają miejsce we wszystkich sklepach stacjonarnych w Polsce. Warto przeglądać gazetki tego typu raz w tygodniu, aby sprawdzić, co warto obecnie kupować w dużo niższych cenach.

gazetki

Jak kupować taniej?

Będąc konsumentem warto wiedzieć o tym, że ceny produktów mogą być zmienne wraz z nadchodzącymi porami roku oraz świętami. Dla przykładu czapki zimowe są o wiele droższe jesienią i zimą, niż ma to miejsce wiosną, czy latem. Należy zatem pamiętać, aby o zakupach myśleć w skali całego roku, a nie tylko w skali najbliższych kilku miesięcy. Nie można również zapominać o bieżącym śledzeniu sklepów, w których kupujemy najczęściej. Dodając się do newslettera, będziemy otrzymywali cenne informacje o zbliżających się promocjach oraz premierach produktów w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy oraz dowiedzieć się więcej o marce. Szczególnie przydatna może się również okazać opcja cashback, w której otrzymujemy zwrot kilku procent wartości produktu po dokonaniu zakupu.