fit.pl mobile logo

Niezdrowa żywność – jak jej unikać?

Niezdrowa żywność jest powszechnie rozreklamowana, a na jej przygotowanie nie trzeba długo czekać. To sprawia, że często sięgamy po „śmieciowe” jedzenie. Jak unikać junk food?
junkfood2Junk food to z angielskiego śmieciowa żywność, czyli żywność, która jest tania, produkowana w łatwy sposób i uboga pod względem dietetycznym. Często wraz z junk foodem łączone jest określenie pustych kalorii. Jedzenie to nie dostarcza pełnowartościowych składników odżywczych oraz niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu składników mineralnych i witamin.

W żywności tej znajduje się wiele substancji negatywnie wpływającej na nasze zdrowie:
• sól kuchenna
• tłuszcze
• cukier
• dodatki do żywności, barwniki, konserwanty.

Często powodem, dla którego sięgamy po niezdrową żywność jest nuda lub stres. Dla wielu ludzi zjedzenie słodkiego batonika, frytek lub hamburgera to doskonała okazja na ukojenie nerwów i rozładowanie sytuacji stresowej. Jednak zbyt częste sięganie po tego typu jedzenie, w celu rozładowania napięcia może prowadzić do wielu nieprzyjemnych zdrowotnych konsekwencji. Chcąc wyładować negatywne emocje, udajmy się do fitness klubu lub po prostu na spacer. Odrobina aktywności fizycznej poprawi Ci nastrój, a co najważniejsze nie spowoduje sięgnięcia po przekąski typu junk food.

Jeżeli niezdrowa żywność zajmuje znaczne miejsce w naszym codziennym menu, musimy wprowadzić kilka zmian. Przede wszystkim pozbądźmy się z domu, pracy, torebki i plecaka pustych kalorii. Jako przekąskę do pracy wybieraj owoce lub warzywa oraz inne zdrowe przekąski, na przykład rodzynki, pestki słonecznika. Gdy dopadnie nas wilczy głód najlepiej wybierać przekąski bogate w sycące białko. Żeby je strawić i przyswoić, organizm potrzebuje dużo energii, którą czerpie z tkanki tłuszczowej. Wtedy najlepiej sięgnij po naturalne jogurty, kefiry, maślanki, twarożki. Aby uzyskać lepszy smak np. twarożku naturalnego można dodać do niego łyżeczkę miodu lub owoc kiwi. Zdrowo a niskokalorycznie.

[-------]

Chcąc sięgnąć po coś słodkiego, wybierzmy wodę. Nie tylko napełni brzuch, powodując uczucie sytości, ale również nawodni nasz organizm, co jest niezmiernie ważne w jegojunkfood3 prawidłowym funkcjonowaniu.


Kiedy jesteś w domu spożywaj posiłki, które sam przygotujesz. Nie wybieraj gotowej żywności. Jedzenie przygotowane przez ciebie nie tylko da ci gwarancję, że jest zdrowe, ale równie da wielką radość przygotowywania. Pamiętaj, że grillowane oraz pieczone potrawy są tak samo smaczne, a o wiele zdrowsze od smażonych. Wzbogać swoje posiłki sałatkami warzywnymi i owocowymi. Świeże i nieprzetworzone warzywa i owoce są najlepszym i niezastąpionym przez żadne preparaty źródłem witamin, soli mineralnych, błonnika.

Dobra przekąska to zdrowa przekąska. Te bogate w błonnik pomagają w usuwaniu toksyn z przewodu pokarmowego.

Prawda jest taka: im więcej używasz produktów, które musza mieć długi termin ważności, pyszny smak i piękny wygląd, tym bardziej prawdopodobne, że karmisz się tłuszczami trans. To samo dotyczy wysoko przetworzonej żywności i wszelkiego rodzaju fast foodów. Zatem jeżeli zrezygnujesz z nich w twojej diecie, ryzyko związane ze spożyciem tłuszczów trans zostanie odpowiednio obniżone.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl