fit.pl mobile logo

Sernik na kruchym cieście

Proporcje użyte do upieczenia tego sernika podane są dla tortownicy o średnicy 26 cm. Składniki: 1. ciasto mąka pszenna: 1,5 tradycyjnej szklanki ok. 100-120 gramów 1 jajko 1,5 czubatej łyżki miękkiego zwykłego masła, lub masła roślinnego ( około 50 gramów) pół łyżeczki proszku do pieczenia łyżeczka cukru waniliowego pół szklanki zwykłego cukru ( około 80 gram) 2. masa serowa 750 gramów sera białego śmietanowego, lub gotowego sera zmielonego 3 jajka 200 gramów zwykłego masła, lub masła roślinnego, czyli reszta, która Wam zostanie. Pół łyżeczki proszku do pieczenia dwie czubate łyżeczki mąki ziemniaczanej ( około 35 gramów) łyżeczka cukru waniliowego szklanka zwykłego cukru ( około 160-180 gramów) sok z połowy limonki, lub cytryny ewentualnie bakalie
Ciasto: Wszystkie podane składniki połączcie jednocześnie i zagniatajcie do uzyskania jednolitej masy. W trakcie zagniatania może się zdarzyć, że będziecie potrzebować dodatkowej ilości mąki do połączenia składników. Ciasto gotowe, to takie, które nie przywiera do rąk, ani do podłoża. Gotowe ciasto rozwałkujcie na placek o średnicy mniejszej niż średnica tortownicy. Tortownicę wysmarujcie tłuszczem, obsypcie bułką tartą, lub kaszą manną. Wyłóżcie ciasto do tortownicy i dociśnijcie do brzegów. Potem wsadźcie do pieca na około 40-60 minut w zależności od rodzaju piekarnika. Ciasto upieczone, to takie, które nie zostaje na przedmiocie umieszczonym w nim, czyli np. użyjcie wykałaczki do sprawdzenia, czy jest upieczone, jeżeli nie zostanie na niej, to wyłączcie piekarnik, i pozostawcie ciasto na 10 minut w gorącym piekarniku. Masa serowa: Zmielcie dwukrotnie ser jeżeli jest w postaci nie zmielonej. Oddzielcie żółtka od białek. Białka odstawcie na bok. Do żółtek dodajcie cukier i utrzyjcie na gładką jasną masę, dodajcie następnie proszek do pieczenia, mąkę ziemniaczaną, i cukier waniliowy, dokładnie wymieszajcie. Potem dodajcie dwie duże łyżki sera i wymieszajcie, następnie znowu dwie łyżki, i wymieszajcie, potem całą resztę wraz z masłem, i dokładnie wymieszajcie. Jeżeli chcecie dodać bakalie, to dodajcie je teraz wraz z sokiem z cytryny, lub limonki, wymieszajcie. Następnie posólcie białka i ubijcie na sztywno, najpierw na małych obrotach, a następnie na najwyższych obrotach. Wymieszajcie łyżką ( nie mikserem) masę z pianą z białek. Wyjmijcie upieczone ciasto z piekarnika i wyłóżcie go do góry nogami na deskę, następnie włóżcie z z powrotem do tortownicy. Na ciasto wyłóżcie gotową masę serową, i włóżcie do piekarnika. Sernik należy piec, aż ser z wierzchu będzie lekko brązowy, następnie należy wyłączyć piekarnik i pozostawić ciasto na 20 minut w piekarniku. Sernik można podawać z bitą śmietaną kupioną, lub zrobioną przez siebie ( kupiona jest mniej pracochłonna, smaczniejsza, i ma aż trzy razy mniej kalorii).


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl