fit.pl mobile logo

Wiosenne orzeźwienie

Wraz z nadchodzącą wiosną spędzamy coraz więcej czasu na świeżym powietrzu, ciesząc się piękna pogodą. Jednak więcej ruchu i słońca to też większe zapotrzebowanie na… wodę. Aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia warto urozmaicić nasze napoje. Tylko jak wybrać zdrową opcję, która będzie smaczną alternatywą dla wody? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Pragnienie

Uczucie pragnienia jest bardzo ciekawym zjawiskiem dla naszego organizmu, ponieważ…  pojawia się, kiedy już jesteśmy odwodnieni! Dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili.  Najlepiej unikać tego stanu, pijąc dużo wody lub spożywając inne, zdrowe napoje regularnie w ciągu dnia. Ważna jest systematyczność i to, by ilość dostarczanych płynów rozłożyć na cały, aktywny dzień. Jeśli cały dzień nic nie piliśmy i będziemy chcieli nadrobić to wypijając 2 litry wody naraz nie przyniesie to zamierzonego efektu, gdyż „nadwyżka” zostanie wydalona przez organizm.

Ostrożnie z cukrem

Napoje smakowe mogą stanowić dobrą alternatywę dla zwykłej wody, kiedy nieszczególnie za nią przepadamy. Jeśli wiemy, że nie pijemy jej tyle ile powinniśmy, czyli ok. 6-8 szklanek dziennie, warto zastanowić się czym innym możemy nawodnić nasz organizm, jednocześnie mu nie szkodząc. Ważne, abyśmy byli świadomi, że dodatek białego cukru czy syropu glukozowo-fruktozowego oprócz tego, że jest niezdrowy, doprowadzi do skoku cukru w naszej krwi, co może spowodować wzmożony apetyt, nie wspominając o wysokiej kaloryczności, która może przyczynić się do wzrostu wagi. 

Z kolei bezkaloryczne słodziki takie jak aspartam, czy stewia mogą przyczynić do cukrzycy, chorób układu krążenia, czy problemów z sercem. Zdecydowanie lepszą alternatywą są napoje słodzone miodem, ponieważ ma on bogatszy skład odżywczy, i w którym dodatkowo znajdziemy aminokwasy, antyoksydanty, enzymy, minerały i witaminy.

Zdrowe alternatywy

Kiedy naturalna woda jest dla nas mało zachęcająca, a liczba przesłodzonych napojów przytłaczająca,  warto sięgnąć po ich zdrowe alternatywy. Wśród nich znajdziemy domowej roboty lemoniadę. Bardzo orzeźwiająca będzie ta przygotowana z cytrusami lub cynamonem. Fantastycznym dodatkiem mogą też okazać się liście mięty lub bazylii.

Jeżeli jednak jesteśmy poza domem, albo nie mamy sił na przygotowanie własnych napojów, warto zwrócić się ku zdrowym opcjom, które znajdziemy na sklepowych półkach. Przygotowana z myślą o najbardziej wymagających jest Lemoniada firmy Beelemon, która należy do zdrowych i pysznych alternatyw dla popularnych słodkich napojów. Jej podstawowa wersja zawiera tylko trzy składniki: zdrowy miód wielokwiatowy i soczyste, starannie wyselekcjonowane cytryny i… wodę.  Wyjątkowe proporcje tych składników przekładają się na niepowtarzalny, orzeźwiający smak! A brak sztucznych barwników, konserwantów, cukru i dodatków typu E sprawia, że korzystamy w pełni z tego, co oferuje nam natura, w pyszny sposób nawadniając nasz organizm. Oprócz klasycznej wersji do wyboru mamy  jeszcze dwie wersje lemoniady: wzbogaconą o czerwoną pomarańczę z imbirem lub  jabłko i cynamon.

Sięgając po naturalne składniki najlepiej wspieramy nasze ciało i umysł. Pijąc regularnie i dbając o to, by w zdrowy sposób nawodnić nasz organizm, dostarczamy mu to co najlepsze. Dlatego też warto czytać skład napojów, abyśmy dokonali świadomego wyboru! Jeśli jednocześnie możemy rozpieszczać nasze kubki smakowe – oznacza to sukces na całej linii. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl