fit.pl mobile logo

Bądź fit po porodzie!

Jeśli trudny okres porodu masz już za sobą, a twój szczęśliwy skarb jest już na świecie, nie musisz jeść za dwoje. Szczupła sylwetka może być osiągalna. Jeśli zaczniesz mądrze się odżywiać i dołączysz odpowiedni zestaw ćwiczeń dostosowany do możliwości twojego organizmu, łatwiej powrócisz do poprzedniej sylwetki  
weight-loss1Świeżo upieczona mama po porodzie jest jeszcze ociężała i zmęczona, dlatego nie powinna stosować żadnych diet odchudzających. Podczas karmienia należy jedynie zmodyfikować dietę i odstawić produkty tuczące (będzie to na pewno korzystne także dla dziecka).


Przyszła mam podczas ciąży tyje w granicach od 10-15 kilogramów. Na tę wagę składa się: cieżar dziecka, wód płodowych, łożyska, zwiększonej objętości krwi oraz tłuszczu potrzebnego do utrzymania laktacji. Zaraz po porodzie kobieta chudnie początkowo około 4,5 kilograma, później od 3-5, a w kolejnych miesiącach utrata wagi jest mniejsza.

W czasie kiedy organizm całkowicie się zregeneruje, można wprowadzać modyfikacje żywieniowe oczywiście dostosowane potrzeba karmiącej mamy.


Jak zacząć


Na pewno powoli i racjonalnie. Kobieta karmiąca , zajęta cały dzień swoją pociechą, nie ma czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, które wymagają zaangażowania. Jeśli ma przy sobie bliskich, którzy pomogą zadbać o dobrze zbilansowany jadłospis, droga do szczuplejszej sylwetki będzie krótsza.
 

Mama powinna przede wszystkim zadbać, by zjadane pokarmy miały niski indeks glikemiczny. Należy ograniczyć spożywanie: cukru i skrobi, czyli słodyczy, ziemniaków, białego pieczywa i ryżu. Twoje posiłki powinny być natomiast bogate w warzywa (zwłaszcza surowe) oraz nabiał i chude mięso.

Nie wolno też zapominać o sporcie. Aktywność fizyczna nie tylko pomoże wrócić do szczupłej sylwetki, ale także wzmocni mięśnie, które przydadzą się każdej mamie. Pamiętajmy o spacerach i rowerze, a jeśli uda się wygospodarować czas, także na ćwiczenia w domu

Pomóc w zrzuceniu wagi, mogą też specjalne preparaty odchudzające, ale należy skonsultować ich stosowanie z lekarzem, zwłaszcza pod kątem karmienia i przeciwwskazań. Mają one różnorakie działanie. Zwykle spowalniają trawienie skrobi i obniżają indeks glikemiczny potraw.

Kobieta po ciąży może być piękna i szczęśliwa wszystko zależy jednak także od kochających domowników a przede wszystkim partnerów. Świeżo upieczony tatuś powinien wziąć sprawy w swoje ręce i..... pozwolić ukochanej kobiecie  zająć się odnową swojego ciała a także pomóc zrelaksować, poświęcając swój czas maluszkowi.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl