fit.pl mobile logo

Kiedy ćwiczyć w ciąży?

Każde ćwiczenia jakie wykonuje przyszła mama muszą być dostosowane do trymestru ciąży i indywidualnych możliwości kobiety  
Health%20and%20Fitness%20Exercises%20for%20Pregnant%20Women 1W pierwszym trymestrze (do 12 tygodnia - 3 miesiące) najczęściej dochodzi do poronień. Płód dopiero się zaczyna rozwijać. Choć fizycznie kobieta jest bardzo sprawna, nie ma jeszcze brzuszka, mimo to powinna zrezygnować z intensywnych ćwiczeń na rzecz terapii relaksacyjnej, jogi oraz terapii oddechowej. Warto także przygotować się. W tym czasie dobrze  skoncentrować się na korekcji postawy ciała, wzmacnianiu mięśni dna miednicy, rozluźnianiu i ćwiczeniach oddechowych. Dobrą formą na ten czas są ćwiczenia typu pilates lub joga.

Drugi trymestr trwa od 24 tygodnia ciąży. Kiedy miną już pierwsze nudności, kobieta wchodzi w fazę nieco bardziej przyjazną. Organizm zaczyna się regenerować i kobieta wreszcie ma siłę i energię. Można pozwolić sobie wtedy na bardziej intensywne ćwiczenia (np. tzw. TBC) wzmacniające górne partie mięśniowe, kręgosłup i plecy, niższe partie brzucha i nogi, a także zwiększające ruchomość stawów: barkowych, biodrowych i skokowych.
 

Dozwolone są również ćwiczenia złożone z prostych kroków tanecznych do rytmicznej muzyki (tempo muzyki nie powinno być szybsze niż 130 uderzeń na minutę tzw. BPM, a głośność ustawiona trochę ciszej niż na tradycyjnych zajęciach aerobiku, pamiętajmy, że dziecko słyszy). Ćwiczenia z jogi czy pilates'a wykonywane w 1 trymestrze można wykonywać także teraz.
 

Trzeci trymestr trwa się od 25 tygodnia aż do porodu. W tym czasie wiele kobiet odczuwa już ogromne zmęczenie ze względu na zwiększenie masy ciała oraz obciążający brzuch. Występują problemy z oddychaniem, obrzęki dłoni, stóp i kostek. Jest to okres największej mobilizacji organizmu kobiety. W tym okresie można pozwolić sobie na ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie mięśniowe. Warto skupić się na ćwiczeniach rozciągających nie tylko nogi ale i plecy (kręgosłup), które są przeciążone.

Bardzo przydatne do ćwiczeń w tym okresie mogą być piłki rehabilitacyjne, krzesła. Można wykonywać ćwiczenia w oparciu o ścianę plecami lub nogami, co także odciąży kręgosłup i pomoże utrzymać równowagę. Wskazane są także ćwiczenia w leżeniu na boku lub podparciu na dłoniach i kolanach (tzw. na czworaka).

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl