fit.pl mobile logo

Branża fitness spotka się w Poznaniu

Jak reagować na zmiany? Które rozwiązania stosować, a których unikać? Jak przyciągnąć i zatrzymać klientów? Już w dniach 13-14 maja podczas Polish Fitness Summit na te i inne pytania odpowiedzą eksperci branży fitness.

Od ponad dwóch lat branża fitness i wellness żyje w ciągłej niepewności. W marcu 2020 r. wprowadzono pierwszy lockdown. W tym czasie wiele biznesów upadło, jeszcze więcej ucierpiało. Wiele klubów musiało mocno przeorganizować się oraz przystosować do nowej rzeczywistości.

Gdy wydawało się, że sytuacja wraca do normy, na tę (i inne) branże spadł kolejny cios. Ogromne wzrosty cen energii, a co za tym idzie, także drożejące usługi. Następnie przyszła, stanowiąca jeden z efektów pandemii, galopująca inflacja, która zmusiła część klientek i klientów do rezygnacji lub ograniczenia wizyt w klubach i korzystania z usług klubów i obiektów.

W lutym 2022 r. Rosja zaatakowała Ukrainę, z której do Polski przybyło blisko 3 mln uchodźców. Doświadczenie konfliktu zbrojnego tuż przy naszej granicy odbiło się na kondycji psychicznej Polek i Polaków. Sytuacja ta wciąż generuje stres, który obniża odporność na choroby. Stąd tak ważna rola klubów i obiektów fitness i wellness, które pomagają swoim klientom w utrzymaniu dobrej formy.

Diagnoza wyzwań

Przedstawiciele branży zdają sobie sprawę z tych problemów, z wyzwań oraz z ich skali. Dlatego właśnie teraz zdecydowali się zorganizować kongres dla menedżerów, trenerów i wszystkich przedstawicieli i zainteresowanych obecną kondycją oraz przyszłością branży.

– Od ponad trzech lat branża fitness czekała na możliwość fizycznego spotkania się, wymiany wiedzy i doświadczeń, zarówno na podstawie okresów lockdownów, jak i okresu popandemicznego. Jako Polska Federacja Fitness, we współpracy i przy pomocy Grupy MTP oraz patronacie Magazynu Fitness Biznes, będziemy chcieli dostarczyć wydarzenie na zupełnie innym poziomie niż dotychczas. Przede wszystkim stawiamy na formułę „właściciele dla właścicieli”, „praktycy dla praktyków” – zapewnia Tomasz Napiórkowski, prezes PFF.

– Na przestrzeni ostatnich lat, na różnego rodzaju imprezach i wydarzeniach
tego typu, w większości przypadków mogliśmy spotkać te same twarze z niekoniecznie nową treścią. To, czego dzisiaj potrzebuje rynek, to realna dyskusja i wymiana doświadczeń pomiędzy praktykami. Chcemy rozpocząć swojego rodzaju platformę do szeroko pojętej edukacji oraz do czerpania doświadczeń nie tylko z polskiego rynku, ale również z rynków zagranicznych. Jako jedni z organizatorów będziemy dokładali wszelkich starań, aby pierwsza edycja kongresu Polish Fitness Summit, mogła rozpocząć szeroko pojętą edukację na poziomie właścicielskim, inwestorskim oraz menedżerskim, co pozwoli naszej branży ponownie wejść na drogę wzrostową, jeśli chodzi o jej rozwój – podkreśla Napiórkowski.

Błyskawiczna decyzja

Polska Federacja Fitness, do której należy aktualnie 280 członków (działają w niej małe kluby, studia i kluby sieciowe, a wpierają m.in. dystrybutorzy i producenci wyposażenia dla obiektów oraz operatorzy kart sportowych), postawiła sobie za główny cel reprezentowania interesów całej branży. Między innymi dlatego władze federacji zgłosiły się do Grupy MTP z propozycją przygotowania kongresu. Dzięki szybkiej reakcji i błyskawicznej decyzji branża fitness już w maju będzie mogła ponownie spotkać się w Poznaniu.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się już liczne wydarzenia związane ze sportem i aktywnością fizyczną, w tym targi branży fitness i wellness oraz konferencje dla tych segmentów branży. Nie bez znaczenia jest fakt, że w swoim portfolio Grupa MTP posiada czasopismo branżowe. Magazyn Fitness Biznes został więc patronem medialnym kongresu Polish Fitness Summit, a jego prenumeratorzy mogą liczyć na preferencyjne warunki uczestnictwa.

Dwa dni dla branży fitness

Polish Fitness Summit odbędzie się 13–14 maja w Poznań Congress Center zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po powitaniu przez organizatorów odbędzie się międzynarodowy panel dyskusyjny z udziałem ekspertów ze Szwecji, Irlandii, Włoch, Czech i Rumunii. Wśród gości m.in. Vlad Ronea, Jana Havdrova i Andreas Paulsen. Wybór gości i krajów, w których pracują, nie jest przypadkowy, ponieważ rynek fitness jest w nich, w wielu aspektach, bardzo zbliżony do polskiego.

Poza mówcami z zagranicy, na kongresie pojawią się reprezentanci polskich sieci, ale też lokalnych klubów. Swoimi doświadczeniami i sposobami reakcji na obecną sytuację rynkową podzielą się m.in. Łukasz Dojka, Adam Śliwiński, Dariusz Kandziora, Bartosz Surowy, Bartłomiej Kołodziejek, Tomasz Gać, Tomasz Napiórkowski. Opowiedzą jak i co sprawdziło się (lub nie) w ciągu ostatnich dwóch lat.

Organizatorzy zaplanowali też panel dyskusyjny pt. „Po co nam PFF?”, w czasie którego dyskutanci połączą się z przedstawicielami organizacji z innych krajów.

Zdobyć i zatrzymać klientów

Część debat podczas Polish Fitness Summit zostanie poświęcona mechanizmom, metodom, technikom sprzedaży oraz narzędziom umożliwiającym i ułatwiającym dotarcie do klientów. Jeden z wykładów prowadzi Alana Leach z IHRSA. Na stoiskach będzie można także zapoznać się z rozwiązaniami dla branży, a jedna z prelekcji będzie dotyczyła nowoczesnego oprogramowania dla klubów fitness.

Odbędą się także dyskusje dotyczące pośredników, ich obecności i zadaniom wykonywanym na rzecz branży fitness i wellness. Uczestnicy Polish Fitness Summit porozmawiają też o klubach butikowych i ich przyszłości. Wydarzeniu będzie towarzyszył również wieczór branżowy.

Tu znajdziesz więcej informacji o wydarzeniu – https://fitnesskongres.pl/pl/

Rejestracja i zakup biletów – LINK

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl