fit.pl mobile logo

City Golf Łódź - nowa przestrzeń rekreacyjna w Łodzi

Największa nie tylko w Polsce, ale w naszej części Europy, przestrzeń treningowa do gry w golfa pod dachem została otwarta w Łodzi, przy ul. Elektronowej 4. Można tam nie tylko szlifować umiejętności nabyte na polach golfowych, ale także zacząć „od zera” przygodę z tym wyjątkowym sportem.

City Golf Łódź to prawie 800 m2 do gry w golfa niezależnie od pogody. Można skorzystać tu z kilku stref: jest przestrzeń do treningu gry krótkiej, czyli ponad 150 m2 chipping green z różnymi rodzajami trawy. Nowością, działającą zaledwie od kilku dni, jest strefa Putting Green z ultranowoczesną technologią PuttView, która pozwala wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość w treningu golfowym. To czwarta w Europie i największa w Polsce tego typu przestrzeń. Jak działa? Pod sufitem zawieszony jest projektor, a jednostka śledząca sprawia, że każdy aspekt puttowania (uderzania) jest widoczny, zmieniając green w interaktywną platformę edukacyjną. Na ziemi wyświetlany jest tor ruchu piłki. Dodatkowo technologia Ball Tracking dodaje warstwę informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym.

Putting Green z ultranowoczesną technologią PuttView

- To bardzo nowatorskie rozwiązanie. Każdy, kto korzysta z PuttView otrzymuje informacje m.in. z jaką prędkością i jaką trajektorią uderzył piłkę. Gracze analizują potem swoje wyniki, sprawdzają, co mogą robić inaczej, by grać lepiej – tłumaczy Anna Czaporowska, menedżerka City Golf Łódź.

Równie zaawansowanym rozwiązaniem są trzy symulatory Trackman, dostępne w City Golf Łódź. Trackman pozwala przenieść się w dowolne miejsce na świecie: - Będąc w Łodzi, można wirtualnie grać nad oceanem w Kalifornii albo podziwiać widoki na Florydzie. Są to wirtualne pola idealnie odwzorowane z prawdziwych, słynnych pól na całym świecie – tłumaczy Anna Czaporowska.

Symulatory Trackman to najlepsze miejsce, by zacząć grę w golfa. I to nie w pojedynkę, bo stanowiska zostały tak zaprojektowane, że z każdego może korzystać grupa 3-4 osobowa. Zawodnicy uderzają w ekran, na którym wyświetlany jest obraz z projektora. Piłka wirtualnie leci w kierunku dołka, chociaż realnie zakończyła swój bieg. Tu również zawodnicy otrzymują pełną statystykę strzału.

Oprócz wirtualnych sławnych pól golfowych, Trackman daje też możliwość gry… dzieciom. Wówczas na ekranie wyświetla się animacja, a dzieci próbują celować w konkretne miejsca, np. drzwi, okna, czy zabawne stworki.

- Wbrew pozorom, dzieciakom znakomicie idzie gra w golfa, niektóre „łapią” to szybciej niż dorośli. Już nawet dwulatki są w stanie skutecznie uderzać piłkę. Dużą frajdę mają też starsze dzieci, dlatego włączyliśmy do oferty możliwość organizacji urodzin połączonych z nauką gry w golfa – wyjaśnia Anna Czaporowska.
Gity Golf Łódź jest miejscem, w którym można rodzinnie spędzić czas. – Wspólna nauka znakomicie wzmacnia więzi. To sport, którym może być hobby zarówno dla dzieci, jak i rodziców i można go trenować wspólnie. To chyba jedyny sport, w który może grać cała rodzina – łączy pokolenia dziadków, rodziców i dzieci – wyjaśnia Anna Czaporowska.

Uzupełnieniem przestrzeni City Golf Łódź jest pięciostanowiskowy Driving Range, czyli golfowa strzelnica. To miejsce do treningu dłuższych bądź krótszych uderzeń. Jest też strefa relaksu, a nawet specjalna kabina wygłuszająca do prowadzenia rozmów lub pracy w skupieniu. – Nie zapominamy o świecie biznesu, który jest wręcz zintegrowany z golfem. Można u nas zorganizować spotkanie biznesowe, wyjście integracyjne dla zespołu, a także przyjść popracować, a w przerwie pograć. W kabinie można w komfortowych warunkach popracować w ciszy lub uczestniczyć w spotkaniu on-line – zachęca menedżerka City Golf Łódź.
Strefa lounge z kabiną do rozmów

Strefa lounge z kabiną do rozmów

Oczywiście na miejscu można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych trenerów, którzy szkolą zawodników na każdym stopniu zaawansowania, a także wprowadzają w tajniki golfa osoby zupełnie początkujące.

- Osoby, które przyjdą do City Golf Łódź mogą liczyć na przeszkolenie, począwszy od słownictwa, przez prezentację wszystkich typów kijów, reguł gry i rodzajów uderzeń. Później mogą przejść na stanowisko z symulatorem Trackman, który znakomicie sprawdza się zarówno u osób zaczynających przygodę z golfem, jak i u zaawansowanych zawodników – wyjaśnia Jakub Tamborek, dyrektor ds. sportowych i trener w City Golf Łódź.
Pomysłodawcą i właścicielem City Golf Łódź jest znany łódzki przedsiębiorca Janusz Mikołajczyk, właściciel firmy Mikomax. Sam jest wielkim pasjonatem golfa i sportu. – Golf jest wspaniały w każdym aspekcie. Pomaga zachować sylwetkę i dobrą kondycję nawet w późnym wieku. Wymaga logicznego i strategicznego myślenia. Jest też znakomitym sportem, by budować relacje w biznesie. Mawiamy: „Chcesz poznać kogoś na wylot? Zabierz go na golfa”. To sport, w którym nie da się ukryć emocji, można zobaczyć, jak się zachowuje dana osoba w sytuacji stresowej – zaznacza Janusz Mikołajczyk.

Przed wejściem na gości City Golf Łódź czeka wygodny, bezpłatny parking.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl