Gdańsk pierwszym Miastem Partnerskim Programu FitSchool, inicjatywy Fundacji Medicover. FitSchool to innowacyjny projekt, który został wdrożony we wszystkich 194 szkołach i przedszkolach w Gdańsku, dzięki współpracy z lokalnymi władzami, które dostrzegły ważność inwestycji w zdrowie uczniów. Fundacja Medicover zaprasza do dołączenia do inicjatywy.
Ilona WIlk
2024-01-30 09:32
Udostępnij
FitSchool w Gdańsku: Nowoczesne narzędzie wspierające aktywność fizyczną dzieci
materiały ze strony internetowej Medicover

Jednym z kluczowych elementów Programu FitSchool jest możliwość wyboru przez nauczycieli filmów treningowych, których ruchy uczniowie naśladują podczas zajęć. To interaktywne podejście do edukacji fizycznej nie tylko angażuje dzieci, ale także podnosi ich wydolność krążeniowo-oddechową, przyczyniając się do profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Projekt FitSchool został wprowadzony we wszystkich placówkach edukacyjnych dzięki otwartości i zaangażowaniu Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, Wydziału Edukacji oraz Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańsk. Dzięki temu nauczyciele już teraz mogą korzystać z narzędzia, prowadząc zajęcia sportowe z uczniami klas 1-3 i zerówek.

Konferencja w Europejskim Centrum Solidarności zgromadziła blisko 300 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli WF. To wydarzenie było doskonałą okazją do dzielenia się doświadczeniami i pomysłami na efektywne wykorzystanie narzędzia FitSchool.

Dzięki uproszczonej ścieżce wdrożenia, nauczyciele nie tylko zyskali dostęp do programu, ale także zauważyli wzrost aktywności uczniów. FitSchool stał się inspiracją do prowadzenia zajęć sportowych w sposób nowoczesny i dostosowany do potrzeb młodego pokolenia.

Wierzymy, że inicjatywa FitSchool może stanowić wzór dla innych samorządów. Zachęcamy lokalne władze do podjęcia podobnych kroków, tworząc razem zdrowsze i bardziej aktywne społeczności. FitSchool to nie tylko program, to filozofia wspierająca rozwój fizyczny i zdrowotny najmłodszych - czytamy na stronie Medicover.

Inicjatorzy zachęcają do dołączenia do inicjatywy, która przyczyni się do tworzenia lepszej przyszłości poprzez zdrową i aktywną edukację fizyczną dzieci. Więcej informacji na temat FitSchool znajdziecie pod tym linkiem

1
2
3
4
5
6
7
materiały ze strony Medicover