fit.pl mobile logo

Kurs instruktora fitness

Myślisz o tym, prawda? Myślisz o pracy jako instruktor fitness. W końcu trochę już się nachodziłeś na te zajęcia i wiesz co nieco o anatomii, technice ćwiczeń i pracy z muzyką. Fajnie byłoby na tym zarabiać... Brakuje Ci tylko odpowiednich legitymacji i certyfikatów, które potwierdzą Twoją wiedzę oraz rzeczywiste umiejętności. Jak je zdobyć? To proste. Wystarczy, że zapiszesz się na kurs instruktora fitness w naszej Akademii i zdasz egzaminy. Wtedy nie będziesz już zazdrościł innym instruktorom, bo staniesz się jednym z nich. Czytaj dalej i sprawdź, czy odpowiada Ci nasza oferta.

Instruktor fitness – kim jest?

To kim właściwie jest ten instruktor fitness? Definicja mówi, że „to osoba, która prowadzi zajęcia ruchowe z grupą innych osób. Zazwyczaj są to ćwiczenia, które – choć bardzo intensywne fizycznie – opierają się na zabawie, tańcu, grach. Bardzo często grupa uczestników wykonuje wyuczony układ choreograficzny”. Choć to dość powierzchowny opis, trafia w główne zadanie instruktora fitness – prowadzenie zajęć ruchowych. Instruktor fitness jest więc sportowym przewodnikiem w drodze po kondycję i zdrową sylwetkę, jednak robi to w nieco inny sposób niż trener personalny. Ćwiczenia w rytm muzyki mogą odbywać się zarówno na siłowniach, jak i w klubach fitness, na basenach, w szkołach, na obozach sportowych czy w centrach wypoczynkowych. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od Ciebie.
 
 Instruktor fitness – dla kogo kurs, w jakim celu?
 
 Czy na pewno się nadajesz? Wbrew pozorom, zawód instruktora fitness nie jest dla każdego. Ta rola wymaga od Ciebie – oprócz ogromnej wiedzy anatomicznej i sportowej – określonych umiejętności interpersonalnych. Czy nie masz problemów w kontaktach międzyludzkich? Jesteś zadaniowy czy kreatywny? Często dopada Cię chandra? Masz w sobie niewykorzystane pokłady energii? Jako trener personalny musisz lubić pracować z ludźmi i potrafić nimi odpowiednio pokierować. Musisz też rozsiewać wokół siebie energię, żeby uczestnikom Twoich zajęć po prostu się chciało. Na naszym kursie instruktora fitness będziesz ćwiczył wszystkie te umiejętności, ale jeżeli z natury jesteś ponurakiem i introwertykiem… może być Ci bardzo trudno. Opowiedz sobie szczerze, sam przed sobą – czy to na pewno dla mnie?
 
 Instruktor fitness – program kursu
 
AST to praktyczna wiedza! Wiemy doskonale, że to właśnie ona jest najważniejsza w pracy klientami na siłowni czy w fitness klubie. Jako trener musisz prezentować konkretne umiejętności. Dlatego na nich skupiamy się podczas kursu!
 
 SPRAWY ORGANIZACYJNE:
 
✓ wzajemne poznanie, wstępna rozmowa o doświadczeniu fitnesie i oczekiwaniach względem kursu trenera,
✓ omówienie planu kursu instruktora fitness,
✓ zorganizowanie procesu dydaktycznego, terminy i godziny zajęć,
✓ omówienie warunków zaliczenia kursu – egzaminu specjalistycznego,
✓ zajęcia pokazowe – wstępna ocena umiejętności ruchowych,
✓ pytania i odpowiedzi.
 
 
 FITNESS – PODSTAWOWE ELEMENTY:
 
✓ historia fitnessu,
✓ podział i różnorodność zajęć fitness,
✓ schemat i budowa różnych programów,
✓ muzyka i jej tempo w zajęciach fitness,
✓ komunikacja z grupą – werbalna i niewerbalna,
✓ metody nauczania ćwiczeń fitness,
✓ choreografia w zajęciach fitness – metodyka,
✓ budowanie prostego i zaawansowanego bloku choreograficznego „32”,
✓ zasada „piramidy A-B-C”,
✓ pierwsza pomoc – abecadło,
✓ najważniejsze wiadomości z zakresu anatomii mięśniowej, żywienia i suplementacji.
 
 
AEROBIK:
 
✓ zasady rozgrzewki przed lekcjami aerobiku,
✓ podstawowe kroki aerobiku: step touch, double step touch, grape vine, 4 kolana, V-step, step out, chasse mambo, heel back, push, cross, ponny, etc.,
✓ podstawowe zmiany kroków aerobiku,
✓ podstawy zmian w przestrzeni.
 
 
STEP AEROBIK:
 
✓ zasady rozgrzewki w lekcji step aerobiku,
✓ podstawowe kroki step aerobiku: basic step, V-step, repeaters / 3 kolana, knee up, cha-cha / chasse, chasse mambo, mambo, etc.,
✓ podstawowe zmiany kroków step aerobiku,
✓ podstawy zmian w przestrzeni.
 
 
 
ZAJĘCIA WZMACNIAJĄCE, MIESZANE I INNE:
 
✓ ćwiczenie umacniające górne i dolne partie ciała,
✓ podstawy ćwiczeń korekcyjnych w zajęciach fitness,
✓ kombinacje ćwiczeń: plie / sumo squat – lunge / wykrok – squat / przysiad,
✓ stretching – podstawy,
✓ TMT – total muscle training – lekcja pokazowa,
✓ ABT – lekcja pokazowa,
✓ TBC – lekcja pokazowa.
 
 
Kurs na instruktora fitness – czego się nauczysz?
 
 Praktycznej wiedzy. To proste. Doskonale wiemy, że praca instruktora fitness nie polega na wykładaniu teorii. Dlatego tylko systematyzujemy Twoją dotychczasową wiedzę i uzupełniamy o niezbędne informacje. Ale zdecydowaną większość czasu poświęcamy na praktykę. Przecież musisz umieć budować bloki choreograficzne, prezentować właściwą technikę kroków czy odpowiednio pracować z oddechem… Instruktor fitness, który posiada tylko teoretyczne wyobrażenie na temat tej pracy nie poradzi sobie z aktualną konkurencją. A my chcemy, żebyś był profesjonalistą. Właśnie dlatego możesz być pewny, że otrzymasz od nas profesjonalne przygotowanie.
 
 Co jest wykorzystywane podczas kursów – jakie narzędzia, przyrządy?
 
 Wykorzystujemy to, co będziesz wykorzystywać podczas własnych zajęć. To proste. Pracujemy z takim narzędziami, które są niezbędne w pracy instruktora fitness. Musisz przecież doskonale się z nimi zaznajomić i umieć z nimi współpracować. Z pewnością nie braknie Ci ćwiczeń ze stepami, piłkami, gumami, woreczkami, skakankami, hantelkami czy innymi. Zaproponujemy Ci też ciekawe propozycje gotowych układów choreograficznych, którymi będziesz mógł się zainspirować podczas projektowania własnych zajęć. A co, kiedy nie masz do dyspozycji żadnego sprzętu? Profesjonalny instruktor fitness potrafi odnaleźć się nawet w takiej sytuacji. I tego także Cię nauczymy.
 
 Instruktor fitness – kto prowadzi kursy?
 
 A kto powinien takie kursy prowadzić? Dla nas odpowiedź jest tylko jedna: doświadczeni wykładowcy. Tylko takie osoby, które spędziły w roli instruktora fitness kilkanaście lub czasami kilkadziesiąt lat mają odpowiednie kwalifikacje, by uczyć swoich następców. Zobacz – wcale nie zależy nam na wypuszczeniu na rynek jak największej liczby instruktorów, którzy będą prowadzić nudne i pobieżne zajęcia fitness, a po roku zrezygnują z tego fachu, bo nie będą wystarczająco dobrzy… Dość już instruktorów-amatorów. Zbyt mało profesjonalistów. Dlatego stawiamy na tych drugich. Wybierając kurs w naszej Akademii, masz pewność, że poprowadzi go doświadczony i doceniony instruktor fitness, który przekaże Ci bezcenną wiedzę zdobywaną przez lata. Opowie Ci też o możliwych problemach, które możesz spotkać, pracując w zawodzie instruktora fitness oraz podpowie, jak możesz je rozwiązać. Jeżeli chcesz wiedzieć, pod czyimi skrzydłami odbędziesz kurs instruktora fitness w Twoim mieście, skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji.
 
 Jakie uprawnienia uzyskuje się po kursie na instruktora fitness?
 
 A kiedy już odbędziesz wszystkie zajęcia, posiądziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, zdasz egzamin teoretyczny i praktyczny… otrzymasz upragnione dokumenty, które nadają Ci tytuł instruktora sportu o specjalności instruktor fitness. Imienne legitymacje i certyfikaty umożliwią Ci pracę jako instruktor fitness, bo będą potwierdzeniem Twoich realnych kompetencji. A co najlepsze – dokumenty wystawiamy nie tylko w języku polskim, ale także w angielskim. Co to znaczy? Że jednocześnie otrzymujesz uprawnienia odpowiednie do podjęcia pracy jako instruktor fitness w każdym europejskim kraju, nie tylko w Polsce. Ograniczenia? Pożegnaj się z nimi. Możesz wybrać wymarzone miejsce i tam właśnie podbijać rynek fitnessu.
 
 Kurs na instruktora fitness – ile kosztuje?
 
 To zależy. Od czego? Od formuły, w której chciałbyś zrealizować kurs na instruktora fitness. Możesz zrobić go w opcji standardowej, realizując zajęcia w kilkuosobowych grupach. Taki kurs kosztuje 1190 zł. Możesz również wybrać indywidualny kurs na instruktora fitness – 1 na 1 z wykładowcą – 1490 zł. Jeśli jednak uważasz, że masz już odpowiednią wiedzę, a do podjęcia pracy potrzebujesz wyłącznie certyfikatów, najlepszy będzie dla Ciebie kurs na instruktora fitness online (849 zł) lub eksternistyczny (699 zł). Wszystko zależy od tego, czego aktualnie potrzebujesz. Wybierz taki wariant, który najbardziej Ci odpowiada. A jeżeli chciałbyś skorzystać z opcji bezpłatnego kursu na instruktora fitness – to również u nas możliwe! Sprawdź zakładkę „promocje” https://ast.edu.pl/promocje/ i poznaj szczegóły.
 
 
 Instruktor fitness – ile zarabia?
 
 
 Żeby zyskać, trzeba zainwestować. To podstawowa zasada biznesu. Popatrz – z kursem na instruktora fitness jest podobnie. Najpierw musisz zainwestować w siebie i swój rozwój, ale potem czerpiesz z tego przez lata. Nie da się ukryć, że zawód instruktora fitness jest zawodem opłacalnym, bo współczesne społeczeństwo zwraca coraz większą uwagę na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. I to bardzo dobra tendencja! Właśnie dlatego instruktor fitness to zdecydowanie przyszłościowy zawód. Może stanowić zarówno dodatkowe źródło Twojego dochodu, ale równie dobrze możesz się z niego całkowicie utrzymywać. Wszystko zależy od tego, jak jesteś dobry. Czy ludzie chętnie uczęszczają na Twoje zajęcia… Czy Cię cenią i polecają… Im więcej dasz od siebie, tym więcej otrzymasz w zamian. Proste.
 
 
 Kurs na instruktora fitness – gdzie się zapisać?
 
 
Cały proces zapisów to dosłownie kilka kliknięć. Tylko tyle wystarczy, aby wykonać krok milowy w stronę wymarzonej pracy jako instruktor fitness. Kilka ważnych kliknięć. Jakich dokładnie? Zobacz:
 
•  wchodzisz na naszą stronę kurs instruktora fitness https://ast.edu.pl/produkt/kurs-instruktora-fitness-aerobik/ lub kurs trenera personlanego https://ast.edu.pl/produkt/kurs-trenera-personalnego/
 
•  wybierasz z listy swoje miasto, odpowiedni termin i sposób realizacji kursu (stacjonarny, indywidualny, online ub eksternistyczny),
 
•  opłacasz kurs
 
… i cieszysz się z podjęcia odpowiedniej decyzji! Brawo. Teraz tylko wystarczy uczęszczać na zajęcia, przyswoić niezbędną wiedzę, nabyć praktyczne umiejętności, zdać egzaminy i cieszyć się z otrzymanego tytułu instruktora sportu o specjalności instruktor fitness! Tylko kilka kliknięć – ale wykonaj je dzisiaj. Jeśli przełożysz na jutro, nigdy tego nie zrobisz. A naprawdę zasługujesz na to, by spełniać się w zawodzie instruktora fitness… Więc do dzieła! Widzimy się na zajęciach. :)
 
 
Ast.edu.pl - Kursy instruktora fitness oraz trenera personalnego
pl. Solidarności 1/3
53-661 Wrocław
woj. dolnośląskie
Email: sekretariat@ast.edu.pl
Tel.: +48 883 135 506
https://ast.edu.pl/
 
 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl