fit.pl mobile logo

Miniaturowy klub fitness dla dzieci. Rusza innowacyjny projekt w Centrum Praskim Koneser

Miniaturowy klub fitness z recepcją, interaktywną podłogą do gier i quizów, refleksomierzem testującym szybkość reakcji, sprzętem sportowym dostosowanym do najmłodszych, a także możliwość wcielenia się w role zawodowe, takie jak trener fitness, fizjoterapeutka czy dietetyk – to wszystko czeka na najmłodszych w miasteczku miniciti, które otworzyło swoje bramy dla dzieci w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Partnerem strategicznym wydarzenia została Fundacja MultiSport
Miniciti to projekt edukacyjnego miasteczka dla dzieci, którego mieszkańcy mogą podjąć się różnorodnych ról zawodowych, wykonywanych w codziennym życiu przez dorosłych. Na uczestników w wieku od 6 do 15 lat czeka 13 różnych, miniaturowych miejsc pracy, w tym bank, galeria sztuki, warsztat inżynierski, laboratorium, komisariat policji, pracownia, radio, redakcja internetowa, serwis samochodowy, straż pożarna, studio telewizyjne, szpital oraz klub fitness Zdrofit.
 
Za odtworzenie miniaturowej wersji prawdziwego klubu fitness odpowiada Fundacja MultiSport. Na najmłodszych czekać tu będą nie tylko dostosowany do wieku sprzęt do ćwiczeń, w tym piłki, hula hop, dmuchane sztangi, piankowe wałki, skakanki oraz gumy oporowe, ale także nowoczesne, sportowe atrakcje dla dzieci, takie jak m.in. interaktywna podłoga z grami sprawnościowymi czy refleksomierz. Zajęcia prowadzić będą specjalnie przeszkoleni animatorzy.
 
– Miniciti, mimo swych niewielkich rozmiarów, jest miastem nowoczesnym, dlatego nie mogło zabraknąć w nim klubu fitness Zdrofit, w którym mieszkańcy mogą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Cieszymy się, że dołączyliśmy do tej inspirującej i angażującej inicjatywy, dzięki której możemy nie tylko aktywizować dzieci, ale także edukować je zakresie dbania o swoje zdrowie poprzez ruch. To szczególnie ważne w kontekście alarmujących doniesień dotyczących zarówno problemu otyłości wśród dzieci w Polsce, jak również coraz gorszej kondycji psychicznej młodego pokolenia, na którą pozytywnie wpływa regularna aktywność fizyczna – podkreśla Marcin Fojudzki, członek zarządu firmy Benefit Systems, która w 2021 roku powołała Fundację MultiSport.
Podczas zajęć w miniaturowym klubie fitness Zdrofit młodzi mieszkańcy miniciti poznają trzy zawody związane ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy wcielą się w rolę trenera lub trenerki personalnej, dietetyka/dietetyczki i fizjoterapeutów. Młodzi trenerzy poznają sposoby na poprawne wykonywanie najważniejszych ćwiczeń, dietetycy zgłębią zasady zdrowego odżywiania, a fizjoterapeuci postarają się pomóc znanym sportowcom wyleczyć ich kontuzje.
 
– Spędzenie czasu w miniaturowym klubie fitness w minciti to nie tylko okazja do aktywności fizycznej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. To także możliwość bliższego poznania specyfiki pracy specjalistów od zdrowego i aktywnego stylu życia, którzy w obecnych czasach odgrywają ogromną rolę w społeczeństwie. Poprzez obecność Fundacji MultiSport w miniciti chcemy pokazać dzieciom, że sport nie musi być nudny – zależy nam, by były one aktywne na co dzień, zgodnie z rekomendacjami WHO. Jesteśmy przekonani, że edukacja w tym zakresie ma także potencjał do większych zmian społecznych. Według badania MultiSport Index 2023, obecnie co trzeci dorosły nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu. Jednym z naszych długoterminowych celów jest zmniejszanie tego odsetka z każdym rokiem, gdy dzieci dorastają. Dążymy do tego, abyśmy jako społeczeństwo byli coraz zdrowsi – zaznacza Tomasz Półgrabski, Prezes Fundacji MultiSport.
 
Za wykonaną „pracę” w każdej mini-placówce włączonej do inicjatywy, dzieci otrzymują specjalne wynagrodzenie. Otrzymywane za zadania miniasy – wewnętrzną walutę miasteczka - dzieci mogą wpłacić do banku w miniciti (ucząc się oszczędzania) lub wydać w Sklepiku Marzeń m.in. na książki czy klocki.
 
Miniciti zainicjonowane przez Fundację Miasto Dzieci zostało otwarte w sobotę 21 października. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 6-15 lat do pełnego uczestnictwa w życiu miniaturowego miasta.
Możliwość uczestnictwa dzieci w miniciti wymaga zakupu biletu. Dzięki niemu rodzice i opiekunowie grup mogą dodatkowo wesprzeć dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewniając im darmowy dostęp do zajęć edukacyjnych.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl